Про наміри КП "ГОСПОДАР" отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря 18.09.2023

Комунальне підприємство "ГОСПОДАР" Богодухівської міської ради (скорочена назва КП «ГОСПОДАР») код з ЄДРПОУ 40327746, юридична адреса: 62103, Харківська область, Богодухівський район, м. Богодухів, пров. Лікарняний, буд. 3Б, контактна особа: Назаренко Юрій Михайлович,  тел. (057) 583-23-32, gospodar.bogodukhiv@gmail.com оголошує наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для власного об’єкту Комплексу КП «ГОСПОДАР»  за адресами: гараж - 62103, Харківська область, Богодухівський район, м. Богодухів, вул. Григорія Сковороди, 9, котельня - 62103, Харківська область, Богодухівський район, м. Богодухів,  вул. Молодіжна, 2.

Метою отримання дозволу є отримання дозволу вперше для існуючого об’єкту після проведення реструктуризації. Висновок з оцінки впливу на довкілля не вимагається, оскільки господарська діяльність підприємства на даному об’єкті не підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

Основний вид діяльності КП «ГОСПОДАР» – оброблення та видалення безпечних відходів. Безпосередньо до складу обʼєкту, на який отримується дозвіл, входять структурні підрозділи: котельня та гараж для зберігання легкового автотранспорту, тракторів, автобусів та спецтехніки. Відстань між територією котельні та гаражу Комплексу менше 500 м.

Основні забруднюючи речовин, що викидаються в атмосферу: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом: недиференційований за складом пил (аерозоль) / сажа, азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідрид сірчистий, вуглеводні насичені С12-С19 та парникові гази – вуглецю діоксид, оксид діазоту, метан.

Загальна кількість викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин на період проведення інвентаризації складає 117,95236 т/рік (в т.ч. парникові гази без коду МОЗ: 114,91068 т/рік).

Вказаний об’єкт належить до другої групи - об'єкти, які мають бути взяті на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що потребують виконання не розробляються, так як джерела, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів розроблені відповідно до інструкції про загальні вимоги до оформлення документів.

Пропозиції щодо умов,  які встановлюються в дозволі на викиди: не для одного з вказаних дозволених видів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не повинні перевищуватися встановлені значення. Інших викидів в атмосферу, що чинять суттєвий вплив на навколишнє середовище, бути не повинно. Не повинна змінюватися технологія виробництва та облаштування виробництва.

Всi виробничi процеси, що супроводжуються виділенням шкідливих речовин, повиннi  проводитися суворо з додержанням виробничих інструкцій та інструкцій з охорони праці.

Суб'єкт господарювання повинен направляти повідомлення в Державну екологічну інспекцію у Харківській області, після того, як відбувається щось з наступного: будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу; будь-яка аварія, що може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування.

Суб'єкт господарювання повинен ввести в дію і підтримати в дії процедури для визначення необхідних сфер підготовки персоналу для всіх співробітників, робота яких може здійснити суттєвий вплив на забруднення атмосферного повітря.

Пропозиції та зауваження щодо намірів отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів Комплексу КП «ГОСПОДАР» приймаються в Харківській обласній військовій адміністрації за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 64, тел. (057) 700-05-62, obladm@kharkivoda.gov.ua протягом 30 календарних днів з 18.09.2023.