Повне найменування суб’єкта господарювання - Акціонерне товариство «Укргазвидобування» філія газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування»  Установка комплексної підготовки газу-1 Скворцівського  нафтогазоконденсатного родовища.

Скорочене найменування суб’єкта господарювання - АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПГ-1 Скворцівського  НГКР

Ідентифікаційний код – 30019775.

Юридична адреса: 04053, м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Кудрявська, 26/28;  тел.: (05749) 93372; E-mail: office@ugv.com.ua.

Об’єкт Акціонерного товариства «Укргазвидобування» філія газопромислове управління «Шебелинкагазвидобування» відноситься до переліку видів діяльності які потребують оцінки впливу на довкілля: УКПГ-1 Скворцівського  НГКР - Висновок №21/01-20203285592/1, реєстраційний номер справи 20203285592.

Виробнича потужність складає – природний газ - 96 млн. м3 , конденсат – 3240 т/рік; СПВ -780 м3/рік.

АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПГ-1 Скворцівського  НГКР спеціалізується на видобутку корисних копалин (природний газ, газовий конденсат) . Річний видобуток складає: природного газ – 96,0 млн. м3,  конденсат – 3240 т.

Основні технологічні процеси, які здійснюються на об’єкті: система підготовки газу; модульні компресорні установки (МКУ-1 і МКУ-2); система збору газового конденсату та супутньо-пластової води; індивідуальний контроль за роботою свердловин; метанольне господарство; система підігріву технологічного обладнання; факельне господарство;

На території проммайданчика, що розташований за адресою: Харківська обл., Богодухівський район, Богодухівська міська рада, поблизу села Скосогорівка розташовані наступні джерела викидів забруднюючих речовин: приміщення з дизельною станцією; дизельна станція DALGAKIRAW, модель С110D5; свіча замірного вузла; свіча продувки ХАЛ; насоси дозуючі поршневі; вогневий підігрівач ВП-1; вогневий підігрівач ВП-2; малогабаритна компресорна установка (МКУ-1); малогабаритна компресорна установка (МКУ-2); свіча МКУ-1; свіча МКУ-2; місце зливу спирту метилового у підземну ємність   Є-6 з автоцистерни; наземна ємність Є-3, об'ємом 25 м3; наземна ємність Є-7, об'ємом 1,9 м3; атмосферна ємність - розділювач рідини Є-1 , об'ємом 25 м3; наливний стояк; центробіжний, погружний насос НВ - 50/50; підземна  ємність ЄПС, об'ємом 50м3; наземні ємності ЄК-1 ÷ Є-5, об'ємом 50м3; наливний стояк; насоси ЦГ - 50/50, ЦГ - 50/80; територія підприємства; факельний  амбар УКПГ; факельні амбри свердловин.

Валовий викид таких забруднюючих речовин як: азота діоксид; сажа; ангідрид сірчистий; вуглецю оксид; метан; толуол; спирт метиловий; акролеїн; ацетон; кислота оцтова; бензин (нафтовий, малосірчистий - у перерахунку на вуглець); уайт-спірит; вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26511 та ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець; недиференційований за складом пил (аерозоль); ксилол складатиме 79,6968 т/рік (без урахування парникових газів).

Об'єкт відносяться до другої групи та підлягає взяттю на Державний облік. На території об'єкту не має виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування та джерел викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій та заходи щодо скорочення викидів на підприємстві не передбачаються.

Відповідно до матеріалів що обґрунтовують обсяги викидів забруднюючих речовин, на об’єкті немає перевищень встановлених законодавством нормативів, а також згідно з результатами розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, встановлено, що перевищень ГДК на межі житлової забудови та на межі СЗЗ по вмісту забруднюючих речовин не має. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення до Харківської обласної військової адміністрації за адресою: 61002,
 м. Харків, вул. Сумська, 64, тел.(057)7052153, E-mail: obladm@kharkivoda.gov.ua.