Повідомлення про намір зміни тарифу на послуги з управління та видалення змішаними побутовими відходами 05.01.2024

КП «Господар» Богодухівської міської ради - виконавець послуг з управління змішаними побутовими відходами повідомляє про те, що до виконавчого комітету Богодухівської міської ради подано для затвердження нові тарифи на послуги з управління та видалення побутовими відходами.

Плановий середньозважений тариф з управління змішаних побутових відходів становить:

• за 1 куб.м – 323,50 грн. (без ПДВ) та 388,20 грн.(з ПДВ);
  • за 1т – 1167,66 грн.   без ПДВ та 1401,18 грн. з ПДВ.

Плановий середньозважений тариф з видалення змішаних побутових відходів становить:

- за за 1 куб.м – 150,23 грн. (без ПДВ) та 180,30 грн. (з ПДВ);

- за 1т -  542,20 грн.  (без ПДВ) та 650,64 грн.( З ПДВ).

Діючі тарифи на послуги  з поводження з твердими побутовими відходами,  затверджені рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради  від 30.06.2021 року № 324   не відшкодовують  витрати на надання послуг на теперішній час.

Розрахунок нового тарифу здійснено з метою забезпечення  стабільного, якісного надання послуг з управління та видалення побутових відходів в умовах зростання цін на паливо-мастильні матеріали, матеріальні ресурси, запасні частини та підвищення рівня прожиткового мінімуму для працездатних громадян.

Планування витрат для включення їх до повної планової виробничої собівартості послуг за кожною операцією середньозваженого тарифу на послугу з управління  та видалення побутовими відходами здійснюється з урахуванням витрат з операційної діяльності, а саме:

• планова  виробнича собівартість операцій;
  • адміністративні витрати;
  • загальновиробничі витрати.

До складу планової собівартості послуг включаються:

1. Прямі матеріальні витрати:

- паливо та електроенергія,  матеріали, запасні частини та інші матеріальні ресурси  в сумі - 8443,9 тис. грн., в тому числі:

• прямі витрати з оплати праці: основна та  додаткова заробітна плата з нарахуваннями - 5270,4 тис. грн.
  • інші прямі витрати: амортизація основних виробничих засобів, які беруть участь у процесі з вивезення побутових відходів, податок на забруднення навколишнього середовища, податок з власників транспортних засобів, медичний огляд водія перед випуском автотранспорту на лінію, дератизація автотранспорту – 775,8 тис. грн.

2. Загальновиробничі витрати: основна, додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати працівників, зайнятих безпосередньо керівництвом надання послуг та заохочувальні та компенсаційні виплати до ювілейних та пам’ятних дат, внески на загальнообов’язкове соціальне страхування, комунальні послуги, якими користуються працівники, зайняті безпосередньо керівництвом надання послуг, витрати на охорону праці, страхування автотранспорту – 2540,80 тис. грн.

3. Адміністративні витрати – 2170,8 тис. грн.

Планова рентабельність 5%.

Розрахунок нових тарифів розроблено на підставі наступних документів:

• Закону України «Про управління відходами»
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2023 р.№835 «Про затвердження Правил надання  послуги з управління побутовими відходами та типових договорів про надання послуги з управління побутовими відходами»;
  • Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2023р. № 1031 «Про затвердження формування Порядку формування середньозваженого тарифу з управління побутовими відходами, а також тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів».

Зауваження та пропозиції від фізичних  та юридичних осіб  будуть прийматися  протягом 10 ( десяти) календарних днів з дня розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті Богодухівської міської ради, а саме:

• до КП «Господар» за адресою:  62103 Харківська обл., м. Богодухів,  пров. Лікарняний 3,Б або на електронну пошту - gospodar.bogodukhsb@gmail.com;
  • до органу уповноваженого встановлювати тарифи - виконавчого комітету Богодухівської міської ради за адресою: 62103 Харківська обл. м. Богодухів, площа Соборності, 2, або на  електронну пошту bogspp@ukr.net.