АЛГОРИТМ ДІЙ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Як діяти, якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства:

• Спілкуйтеся! Не мовчіть про ситуацію. Кривдник найбільше боїться розголосу. Говоріть із друзями та родичами, яким довіряєте. Розкажіть їм про свою ситуацію.
  • Тримайте постійний контакт із рідними. Вони мають знати, де ви знаходитесь, і чи все у вас гаразд.
  • Попередьте сусідів та близьких про ймовірну небезпеку. Попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції в разі необхідності.
  • Знайдіть безпечне місце в приміщенні. Воно повинно бути розташоване недалеко до виходу.
  • Подумайте про місце, де ви зможете безпечно переночувати. Краще, якщо це буде декілька місць. Продумайте маршрут, яким швидко туди дістанетеся. Це може бути, як дім друзів, так і притулок для постраждалих.
  • Сховайте в таємному місці оригінали важливих документів; якщо не вдасться, принаймні, їх копії. Відкладіть певну суму грошей, телефон із сім-картою. У вашому мобільному мають бути записані номери важливих телефонів та адреси. Встановіть на свій смартфон спеціальний бот у Viber чи Telegram – @police_helpbot.
  • Тримайте речі першої потреби в одному приміщенні, щоби якнайшвидше їх зібрати. Не забувайте одяг та ліки для себе і, за потреби, для дітей.
  • Не лишайте підказок, які б допомогли кривднику вас знайти.
  • Як тільки будете в безпеці, не зволікайте й повідомляйте в поліцію (номер - 102). У всіх неокупованих регіонах працюють підрозділи Нацполіції, які за необхідності виїжджають на виклики.

Можливо ці поради можуть здатися Вам очевидними, але саме прості та очевидні речі зазвичай рятують життя.

Жертвою насильства може стати кожен!

Пам’ятайте – вам завжди готові допомогти та підтримати!