Про перевірку джерел централізованого водопостачання

Дата: 30.01.2024 15:09

На виконання протоколу № 10  від 22.11.2023 позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області «Про вжиття заходів щодо недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту A в Харківській області», з метою забезпечення виконання заходів, що передбачені «Комплексним планом заходів щодо недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень з вірусного гепатиту A в Харківській області», на підставі Розпорядження Богодухівського міського голови від 25.01.2024 року № 15 «Про створення комісії з обстеження об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання», на території Богодухівської територіальної громади фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області спільно з представниками органів місцевого самоврядування та КП «Богодухіввода» в поточному році проведене  комісійне обстеження стану локального водогону КП «Богодухіввода» по вул. Комарова, м. Богодухів.

Під час перевірки артезіанських свердловин виявлені  порушення санітарного законодавства:

• не в повному обсязі проведені лабораторні дослідження якості питної води (відсутні дані мікробіологічного дослідження);
  • артезіанська свердловина не обладнана краном для відбору проб питної води.

Не дивлячись на виявлені порушення, на підставі пропозицій органів Держпродспоживслужби КП «Богодухіввода» в 2023 році проведені заходи з ремонту огорожі зони суворого санітарного режиму артезіанської свердловини та її благоустрою.

Відповідно до вимог  Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» № 2918-ІІІ від 10.01.2002 директору КП «Богодухіввода» надані пропозиції щодо усунення порушень санітарного законодавства та влаштування артезіанських свердловин згідно  з Державними санітарними нормами та правилами ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затвердженими наказом МОЗ України №400 від 12.05.2010.

Виконання наданих пропозицій перебуває на контролі Богодухівського районного управління.

Питання водозабезпечення та водної безпеки населення продовжують бути вкрай актуальними в умовах воєнного стану, тривають заходи щодо запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань, негативного розвитку епідемічної ситуації й забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на території Богодухівської об’єднаної  громади.