Порядок дій населення при виявлені вибухонебезпечних предметів (ВНП)

Дата: 15.06.2023 13:34

Фото без опису1.При виявлення підозрілого предмета необхідно зупинитися та заспокоїтися.

2. Попередити оточення про наявність небезпеки.

3.По можливості, у разі наявності фото засобів, здійснити фото фіксацію предмета та місце його розташування.

4. Провести огляд навколо себе на наявність мотузок, дротів тощо.

5.Не наближатися та не зрушувати з місця підозрілий предмет, а також предмети, що знаходяться поблизу «знахідки» (гілки, трава, мотузки тощо)

6.З підручних засобів зробити маркування та розмістити на безпечній відстані від місця виявлення ВНП.

7.Відійти на безпечну відстань (мінімум 100м) тим шляхом, яким ви дістались до місця виявлення.

8. Зателефонувати  за номером 101 або 102 та надати детальну інформацію про знайдений предмет.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.Використовувати будь –які засоби зв’язку поряд з місцем виявлення підозрілого предмета.

2.Наближатися до місця виявлення вибухонебезпечного предмету.

3.Торкатися, підіймати, переміщувати виявлений предмет та здійснювати на нього будь-які механічні, термічні та інші впливи.

4.Проводити земляні та інші види робіт, що можуть спричинити коливання ґрунту або його зміщення.

5.Торкатися, переміщувати та порушувати цілісність будь-яких інших предметів, що знаходяться поруч виявленого ВНП та  у районі ідентифікації.

6.Видаляти (відкривати, демонтувати)  будь-які перешкоди, що заважають оглянути виявлений підозрілий предмет.

7.Розпалювати багаття поряд з виявленим підозрілим предметом, кидати знахідку у вогнище тощо.

8.Ударяти по підозрілому предмету та намагатися порушити його цілісність.

9.Заходити у місця, огороджені та позначені знаками «Обережно, міни!»

10.Виїжджати на узбіччя або переміщуватися ґрунтовими дорогами, що не були обстежені саперами.

При переміщені  в зоні можливих бойових дій необхідно:

1. Дізнатися з офіційних джерел, чи є територія безпечною. Завжди збирати актуальну інформацію, плануючи маршрут. Якщо є ділянка, про яку ви знаєте або підозрюєте, що вона замінована, уникайте її.

2. Не подорожувати в темну пору доби. Планувати свою подорож так, щоб вона закінчилася за дві години до заходу сонця. Вночі неможливо побачити попереджувальні знаки та підказки щодо мін.

3. При переміщення користуватися ЛИШЕ дорогою з твердим покриттям, не використовувати для руху польові та ґрунтові дороги, не наближатися до бордюру й не виходити на узбіччя. Там можуть перебувати снаряди, що не розірвалися, приховані міни або інші вибухові пристрої, які залишаються активними протягом багатьох років.

4. При неможливості використання дороги з твердим покриттям, при пересуванні по  ґрунтових дорогах залишатися на наявних коліях.

5. Якщо ви їдете в колоні, за можливості залишати між транспортними засобами відстань 100 метрів.

6. Ніколи не підходити до снарядів, мін, бомб та інших боєприпасів, що не розірвалися - це смертельно небезпечно! Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст.

7. Ніколи не об’їжджати блокпости колишніх військових позицій. Ніколи не проїжджати крізь будь-що на дорозі (паперовий пакет, шматок тканина або дошка можуть приховувати міни).

8. Завжди носіть з собою аптечку, не залишати її у своєму автомобілі.

9. Не пересувати перешкоди – вони можуть бути заміновані.

Під час проведення польових робіт:

У разі виявлення ВНП, предмету схожого на ВНП чи вирви від імовірного вибуху ВНП необхідно:

1.Негайно припинити всі роботи в районі виявлення предмета (заглушити двигуни, зупинити техніку).

2.По можливості попередити про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч.

3.Швидко відвести на максимальну безпечну відстань (не менше 100м.) усіх людей, що знаходяться поблизу, при цьому рухатися потрібно назад по своїх слідах.

4.Позначити місцезнаходження предмета, по можливості огородити його  (підручними матеріалами: дошки, гілки, яскрава тканина тощо).

5. Зателефонувати  за номером 101 або 102 та надати детальну інформацію про знайдений предмет.

6.У разі загрози виникнення вибуху негайно лягти на землю у найближче заглиблене місце (канави, ями тощо) ногами до епіцентру вибуху, обличчям вниз та прикрити голову руками при цьому долонями щільно закриваючи вуха та рот для урівноваження тиску.

7.Обовязково дочекатися представників правоохоронних органів  чи ДСНС України в Харківській області.

Будьте пильними! Не піддавайте ризику Ваше життя та життя Ваших рідних та близьких людей.