ОДНОРАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА ЗА ШКОДУ ЖИТТЮ ТА ЗДОРОВ’Ю

Дата: 24.05.2023 10:42

Фото без описуЧерез війну, розпочатої 24 лютого 2022 року, велика кількість працівників критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування отримали і отримують пошкодження, а дехто навіть і загинув. Кожен такий працівник має право на одноразову грошову допомогу.

Так, відповідно до Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії РФ проти України», який набрав чинності з 01 травня 2023 року передбачено, що отримати одноразову виплату можуть особи, які зазнали шкоди внаслідок військових дій РФ проти України, а саме:

держслужбовці;

посадові особи місцевого самоврядування;

працівники об’єктів критичної інфраструктури.

Головною умовою виплати грошової допомоги є отримання інвалідності при виконанні посадових (службових, професійних) обов’язків у період з 24 лютого 2022 року в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам через:

• поранення

• каліцтво

• контузії

• захворювання, які призвели до інвалідності або загибелі у зв’язку з виконанням обов’язків

А у разі загибелі (смерті) вищезазначених осіб, одноразова грошова допомога

виплачується членам їхніх сімей.

Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю встановлюється в таких розмірах:

1. особам з інвалідністю І групи – 800 тисяч гривень;

2. особам з інвалідністю ІІ групи – 500 тисяч гривень;

3. особам з інвалідністю ІІІ групи – 200 тисяч гривень;

4. у разі загибелі (смерті) – 1 мільйон гривень.

Реалізувати право на призначення та виплату одноразової грошової допомоги,

яке передбачене цим Законом, особи можуть протягом 3 років з дня виникнення у них такого права.

Хто не може отримати таку допомогу?

Виплата одноразової грошової допомоги не здійснюється за таких умов:

1. якщо загибель (смерть), поранення, каліцтво, контузія, захворювання, які призвели до інвалідності, є наслідком:

• вчинення особою кримінального або адміністративного правопорушення;

• алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;

-  навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення до самогубства, встановленого судом);

2) у разі подання завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2980-20#Text