18 травня трагічна та сумна дата - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
У цей день в 1944 році радянською владою було розпочато виселення корінного кримськотатарського народу за межі Кримського півострова. Депортація була одним із засобів «детатаризації» Криму та мала катастрофічні наслідки для кримських татар у місцях заслання. За перші чотири роки їх загинуло майже 50%. Це був свідомий акт геноциду проти кримськотатарського народу.
Московська влада вирішила, що кримські татари не мають права на існування та намагалася стерти з історії будь-які згадки про цілий народ. Сьогодні спадкоємці Сталіна також заперечують право на існування українського народу.
З початком окупації росією Кримського півострова у 2014 році історія повторюється. Нащадки радянських поневолювачів засуджують за надуманими приводами, катують, проводять репресивну політику залякування, безслідного зникнення кримських татар, порушення громадянських, політичних і культурних прав. Близько 80% політв’язнів у Криму – саме кримські татари. Нині, в умовах повномасштабної агресії росії проти України, виникають нові виклики. Загарбані території стали плацдармом для переслідувань, несправедливості та антилюдяності.
Незважаючи ні на що, Збройні сили України, де пліч-о-пліч воюють українці, кримські татари та інші народи, зупиняють московських варварів, визволяють окуповані території. Жахливі воєнні злочини, вчинені в нашій країні московськими катами та терористичними військами російської федерації, матимуть покарання і вони відповідатимуть за геноцид українського та кримськотатарського народів.
Віримо, що правда і справедливість переможуть, а у звільненому Акмесджиті (кримськотатарська назва Сімферополя) знову майорітимуть українські й кримськотатарські стяги.