Богодухівська міська рада

Харківська область

Аліменти на користь батьків: що потрібно врахувати

Дата: 02.11.2022 14:12
Кількість переглядів: 115

Фото без описуУ звичній для більшості картині світу дорослі діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам, у тому числі матеріально. Водночас і українське законодавство закріплює даний обов’язок повнолітніх нащадків піклуватися про своїх батька й матір. Звісно, жоден закон не змусить дорослих дітей любити й поважати батьків, а ось сумлінно виконувати аліментні зобов’язання – цілком реально. Відтак, мова йде про врегулювання даного питання вже в судовому порядку.

За словами начальниці Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини СВИСТУН, примітно, що позов про стягнення аліментів може бути пред’явлений до одного, кількох чи всіх дітей разом. Однак, у випадку поданої вимоги до одного з дітей, суд за власною ініціативою має право притягнути до участі у справі інших нащадків, незалежно від того пред’явлено до них позов чи ні.

Слід зауважити, що обов’язок утримувати батьків може бути покладений лише на повнолітніх доньку, сина (в окремих випадках – до досягнення дитиною 18-річчя).

Важливо, якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов’язок їх утримувати у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, НЕ виникає.

Претендувати на утримання батьки можуть, якщо:

  • є непрацездатними (які досягли пенсійного віку та у разі встановлення інвалідності І, ІІ та ІІІ груп);
  • потребують матеріальної допомоги (не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв`язку з відсутністю пенсії або її низьким розміром).

Показники роботи органів державної виконавчої служби демонструють, що сімейні спори подібного характеру в українському суспільстві не є нормою, адже догляд і турбота про близьких людей не можуть бути примусовими.

Так, до прикладу, на Полтавщині кількість виконавчих проваджень, де сторонами є непрацездатні батьки і дорослі діти, сягнула 15, на Чернігівщині і Сумщині ця цифра склала 7 і 4 відповідно.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.