ЧИ ПОВИНЕН ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ СПЛАЧУВАТИ АЛІМЕНТИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 19.10.2022 13:43

Фото без описуТАК, повинен, оскільки обов’язок батьків по утриманню дитини на час введення воєнного стану в Україні ніхто не скасовував.

Однак існує перелік доходів з яких не відраховуються аліменти з військовослужбовця.

Цей перелік затверджено Наказом Міністерства оборони України від 15.05.2013 року №316 до якого віднесено наступні виплати:

• одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби;

• одноразова допомога на початкове обзаведення;

• матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;

• грошова компенсація за піднайом (найом) жилих приміщень;

• грошова компенсація у розмірі вартості набору продуктів особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом;

• суми витрат, що відшкодовуються під час відряджень;

• польові виплати;

• грошова премія як вид заохочення, встановлений Дисциплінарним статутом Збройних Сил України;

• допомога в проведенні поховання і компенсація матеріальних витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробків;

• грошова допомога для оздоровлення;

• винагорода за тривалість безперервної військової служби;

• підйомна допомога та добові за час перебування в дорозі;

• допомога у зв’язку з вагітністю та пологами;

• грошова компенсація за невикористані дні відпустки;

• грошова компенсація військовослужбовцям за належне їм для отримання жиле приміщення.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0877-13#n12