ПРАВИЛА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 27.04.2022 15:19

Фото без описуЗ приходом війни на наші землі багато людей покинуло Україну. Не виключенням є і особи з інвалідністю.

Так, Кабінет Міністрів Украіїни постановами від 29 березня № 383 та від 1 квітня № 399 приийняв зміни до Правил перетину державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують, в період дії воєнного стану.

Відповідно до цих постанов, перетинати кордон можуть:

• людина з інвалідністю I або II групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така людина; дружини/чоловіка, повнолітніх сина/дочки, їхніх дружини/чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність);

• людина з інвалідністю I або II групи або інша людина, яка потребує постійного догляду, — у супроводі постійного доглядальника;

• особою з інвалідністю ІІІ групи — у супроводі дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

• людина з інвалідністю, яку суд визнав недієздатною, — у супроводі його опікуна; якщо опікуна не призначили, то у супроводі одного з повнолітніх членів сім'ї;

• люди з інвалідністю або інші люди, які потребують постійного догляду, проживають в установах та отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду.

Під час перетину кордону, особи з інвалідністю незалежно від віку та статі повинні мати при собі один з таких документів:

• довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о);
  •  посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
  •  пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності;
  • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

При цьому виїзд за межі України визначених постановами КМУ категорій осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті чи ваші права порушують, або Ви потребуєте допомоги в судах, і не маєте коштів на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює з понеділка по четверг з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 8-00 год. до 15-45год. за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, моб.+380688163391.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Джерело Урядовий портал https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-pravil-peretinannya-derzhavnogo-kordonu-gromadyanami-ukrayini-383