Богодухівська міська рада

Харківська область

Послуга патронату над дитиною: нові можливості для патронатних сімей

Дата: 05.12.2024 09:24
Кількість переглядів: 29

Фото без описуОдним з головних показників добробуту суспільства є ставлення до дітей, які потрапили в складні життєві обставини або залишились без батьківського піклування. Особливої ваги у вирішенні проблем таких дітей набуває послуга патронату над дитиною.

Патронат – важливий інструмент забезпечення права дитини на зростання в комфортному середовищі, якщо дитина з тих чи інших причин не може перебувати з батьками. Патронатні сім’ї надають дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, тимчасовий прихисток, турботу та підтримку, поки служби у справах дітей проводять роботу з батьками і допоки вирішується питання подальшого постійного влаштування дітей.

Такий підхід дозволяє зменшити кількість дітей, які потрапляють до інтернатних закладів, та забезпечити їм стабільне середовище для розвитку.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна соціальна послуга з тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя та його помічника на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, ДБСТ, під опіку тощо).

Надання послуги патронату забезпечується патронатним вихователем та помічником патронатного вихователя. Кандидатом у патронатні вихователі може бути повнолітня особа, яка:

  • не має власних дітей віком до 3 років, дітей з інвалідністю та іншими захворюваннями, які мають обмеження життєдіяльності;
  • має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини у себе вдома;
  • має повнолітнього члена своєї сім’ї, який готова бути помічником патронатного вихователя;
  • має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно;
  • не є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;
  • не обмежена у дієздатності та не визнана недієздатною;
  • не перебуває на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та не була позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені.
  • не перебувала під слідством те не зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами;
  • стосовно якої не було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини.

Важливо розуміти, що патронат над дитиною є оплачуваною соціальною послугою, яку тимчасово надає патронатний вихователь за участю помічника, і за яку передбачена грошова винагорода.

Саме стосовно цього питання уряд підтримав зміни, спрямовані на розвиток патронатних сімей, підтримку вихователів та їх помічників.

Виплати проводяться з Державного бюджету:

  • соціальна допомога на утримання дитини – становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць ( наразі це 6407,50 грн. для дітей віком від 0 до 6 років або 7990 грн. для дітей віком від 6 до 18 років), для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць ( 8970,50 або 11186,00).
  • грошове забезпечення патронатному вихователю -  на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (24000 грн.) та 3,5 мінімальної зарплати на місяць, якщо вихователь ФОП - 28000 грн. та при влаштуванні

дитини віком до 1 року, дитини з інвалідністю, малолітньої або неповнолітньої вагітної, ВІЛ-інфікованої дитини або одночасно трьох і більше дітей, розмір грошового забезпечення за надану послугу патронату над дитиною збільшується на 10 відсотків за кожну дитину. Розмір грошового забезпечення у період між вибуттям однієї дитини та влаштування наступної становить 1 мінімальну заробітну плату (8000 грн.).

  • грошове забезпечення  помічнику патронатного вихователя -  становить 1 мінімальну зарплату на місяць (8000 грн).

За  3 місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині або дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки. У разі неможливості використання у повному обсязі чи частини накопичених оплачуваних днів за надання послуги патронату над дитиною понад три місяці або після вибуття дитини у зв’язку із влаштуванням до сім’ї патронатного вихователя наступної дитини патронатному вихователю виплачується компенсація в повному обсязі.

Тому патронатні сім’ї – це унікальна можливість зробити значний внесок у життя дитини, яка потребує допомоги та підтримки.

Разом ми можемо зробити світ кращим для дітей!

За більш детальною інформацією та консультацією звертайтеся до Служби у справах дітей Богодухівської міської ради за тел. 068 493 05 68. Адреса: Харківська область, м. Богодухів, вул. Молодіжна, буд. 7

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.