Богодухівська міська рада

Харківська область

Випадок сказу кози зареєстровано у Валківській громаді

Дата: 12.11.2024 09:47
Кількість переглядів: 44

Фото без описуБогодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що в приватному домоволодінні с. Вишневе Валківської громади Богодухівського району зареєстровано випадок сказу кози.

До Валківської дільниці ветеринарної медицини 06.11.2024 року звернулася мешканка с. Вишневе через загибель її кози.Спеціалісти негайно виїхали на місце, де господарка розповіла, що 18.10.2024 року козу покусала лисиця, 03.11.2024 року у тварини спостерігалися судоми, відмова від корму та води, 06.11.2024 року коза загинула, після чого власники звернулися до фахівців ветеринарної медицини. Від трупа тварини було відібрано патологічний матеріал, місце утримання належним чином продезінфіковано.

Згідно зі звітом про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №001245 п.м./24 від 06.11.2024 року Харківської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримано позитивний результат дослідження на наявність антигену вірусу сказу. З мешканцями домоволодіння проведено бесіду про небезпечність сказу, людей, які контактували з твариною, направлено в медичний заклад.

Відповідно до рішення Богодухівської районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії від 08.11.2024 №11 у с. Вишневе (з прилеглими до нього мисливськими угіддями, пасовищами, лісовим та польовими масивами, урочищами) встановлено карантинні обмеження,  загрозливою зоною вважаються с. Скельки, с. Мельникове, С Різдвяне, с. Суха Балка Валківської громади (з прилеглими мисливськими угіддями, пасовищами, лісовим та польовими масивами, урочищами). Також затверджено Комплексний План заходів щодо ліквідації сказу в неблагополучному пункті, зокрема, там і в загрозливій зоні щеплять від сказу всіх сприйнятливих тварин.

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин (хворіють усі види домашніх, сільськогосподарських, диких тварин, включаючи мишей, щурів, кажанів). Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи й закінчується смертю.

Джерелом збудника (вірусу) сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус зі слиною, через покуси, ослинення, подряпини, вражаючи здорових тварин та людей. Останнім часом часто зустрічається так звана тиха форма сказу. Домашні тварини зазвичай відмовляються від їжі, стають занадто ласкавими або млявими (зміна поведінки). Через декілька днів ознаки можуть прогресувати до нервових розладів, порушень координації, слабкості та паралічу, утрудненого дихання та ковтання, надмірного слиновиділення.     Головною ознакою захворювання диких тварин є  втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, вдень з’являються в населених пунктах, у місцях випасу та утримання худоби, нападають на тварин, людей.

Основним джерелом вірусу сказу в Україні є лисиця червона, яка  є найбільш масовим видом хижаків.  Хвора на сказ лисиця здатна за добу пробігати 10-15 км, контактуючи з безмежною кількістю різних видів тварин, у першу чергу з собаками, котами, худобою, яка утримується на пасовищах. А це, своєю чергою, збільшує питому вагу хворих на сказ свійських тварин та наближає сказ до людини.  Потенційним джерелом розповсюдження сказу є бездомні собаки та коти, чисельність яких за останні роки значно збільшилась.

Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись таких правил:

  • дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та в намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення;
  • уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
  • вживати заходів з недопущення диких хижаків до  місць розташування свійських тварин;
  • мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимити руки в дезінфекційному розчині.

Пам’ятайте!  Сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.