Богодухівська міська рада

Харківська область

ШАХРАЇ ВЗЯЛИ КРЕДИТ ОНЛАЙН НА ВАШЕ ІМ’Я: ВАШІ ДІЇ?

Дата: 25.09.2024 10:56
Кількість переглядів: 97

Фото без описуМікрокредит ‒ відносно невелика грошова позика без забезпечення заставою, що видається на короткий термін готівкою в касі або онлайн, на картковий рахунок банком або небанківською фінансовою організацією (далі – фінансова установа).

Такий кредитний договір можна укласти з фінансовою установою, у тому числі через мережу Інтернет. Для цього необхідно лише зареєструватись на сайті фінансової установи і внести всі необхідні дані.

Так як процес оформлення кредиту швидкий та нескладний, цим все більше користуються недобросовісні особи ‒ шахраї.

 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ШАХРАЙ ВЗЯВ ОНЛАЙН - КРЕДИТ

НА ВАШЕ ІМ’Я?

Якщо вам стало відомо, що невідомими особами було оформлено онлайн-кредит на ваше ім’я, в першу чергу необхідно це перевірити на вебсайті Українського бюро кредитних історій.

 

У випадку підтвердження факту укладення на ваше ім’я договору онлайн – кредиту необхідно дізнатися, в якій саме фінансовій установі взято кредит і на яку суму. Далі слідувати наступним рекомендаціям:

 

1. Звернутися до фінансової установи з вимогою надати завірені в установленому порядку копії кредитного договору, що має містити номер, дату укладення, реквізити кредитора, а також документів, які підтверджують, що саме ви укладали договір та вимагати скасувати заборгованість.

 

2. Під час спілкування з співробітниками фінансової установи чи колекторськими компаніями – обов’язково записувати всі телефоні розмови з ними, особливо якщо останні намагатимуться стягнути з вас відповідну заборгованість, які в майбутньому можуть будуть використані як докази неправомірних дій таких організацій.

 

3. Звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення щодо вас кримінального правопорушення, зокрема шахрайства, яке полягає у оформленні на вас кредиту. Це необхідно задля того, щоб правоохоронні органи змогли зафіксувати факт правопорушення та внести відомості щодо нього до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За бажанням можна повідомити щодо укладення на ваше ім’я онлайн-кредиту сторонньою особою Департамент кіберполіції Національної поліції України, надіславши заяву на адресу електронної пошти: callcenter@cyberpolice.gov.ua  або зателефонувати на гарячу лінію 0 800 505 170.

 

4. Звернутися зі скаргою до Національного банку України надіславши її на адресу електронної пошти nbu@bank.gov.ua  або зателефонувати на гарячу лінію 0 800 505 240.

 

Якщо всі вищеперераховані дії не призвели до бажаного результату, варто звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору. У ході розгляду справи необхідно буде надати докази, що договір ви не укладали, про його існування не знали, на вебсайті МФО не реєструвались і листування з ними взагалі не вели.

 

У разі виникнення юридичних питань звертайтеся до найближчого  бюро правничої допомоги. Час роботи та адресу можна переглянути за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1er4ZNvS4q5ULH8SJpBRxs_-nqqYnNoYg&ll=48.89106229109336%2C31.17295&z=6 .

Або звернутися до контактного центру системи надання БПД та усно поспілкуватися з юристом (0800 213 103, дзвінки безкоштовні).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.