Богодухівська міська рада

Харківська область

Спеціальна бюджетна дотація для утримання корів, кіз та/або овець

Дата: 26.06.2024 13:44
Кількість переглядів: 238

Фото без опису27.06.2024 о 10.00 в Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР) розпочнеться прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації для утримання  корів, кіз та/або овець.

І. Загальні положення

 Порядок використання коштів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції» (із змінами) (перед подальшим вивченням цього роз’яснення рекомендується уважно вивчити вищезазначену постанову).

1.1. Право на отримання дотації мають суб’єкти господарювання агропромислового комплексу будь якої форми власності та форми господарювання: фізичні особи, фізичні особи-підприємці та юридичні особи (далі – отримувачі дотації);

1.2. Напрямки та розмір фінансової підтримки:

спеціальна бюджетна дотація для утримання корів усіх напрямів продуктивності – 7000 гривень за голову (далі – дотація на корів);

спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець – 2000 гривень за голову (далі – дотація на овець та кіз);

Умови надання фінансової підтримки: отримувач повинен мати у власності від 3 до 100 голів корів чи від 5 до 500 голів маточного поголів’я кіз та/або овець, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

З обмеженнями, через які не можливо отримати фінансову підтримку, більш детально можна ознайомитись у пункті 6 постанови № 918.

ПРИЙМАННЯ ЗАЯВОК ВІД ОТРИМУВАЧІВ, НАРАХУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ТА ЇЇ ВИПЛАТА БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ РЕЄСТР (далі – ДАР), тож усі суб’єкти господарювання, які мають на меті отримання коштів повинні бути зареєстровані у ДАР.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що кошти, які нараховуються одержувачам – є цільовими! Ураховуючи зазначене, при їх використанні необхідно отримувати відповідні підтвердні документи (чеки, квитанції, акти чи договори виконаних робіт тощо) та зберігати їх до 2026 року! При чому – кошти необхідно використовувати виключно на витрати для тих цілей, на які вони нараховані.

Протягом вищезазначеного періоду (до 2026 року) може бути здійснена вибіркова перевірка одержувачів, зокрема відповідності напрямків використання коштів із запитом на підтвердні документи або підтвердження наявності живих тварин, на які виплачені дотації!

ІІ.  Дії суб’єктів господарювання для отримання фінансової підтримки.

 1.    Підготовка до подання заявки.

Для отримання можливості скористатися фінансовою підтримкою суб’єкт господарювання повинен бути зареєстрований у ДАР! У ДАР автоматично підтягуються дані про наявну чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин, ідентифікованих та зареєстрованих у встановленому порядку. Дані підтягуються у ДАР із відповідних державних реєстрів.

До початку дії програми необхідно звірити та упорядкувати дані ДАР в частині чисельності поголів’я сільськогосподарських тварин із їх фактичною наявністю та відповідним документальним підтвердженням. У разі розбіжності звернутися до відповідних операторів реєстрів.

Також необхідно максимально заповнити усі розділи ДАР, особливо, що стосується розділу «Діяльність та активності».

Необхідно уважно заповнити реквізити банку та слідкувати за актуальністю реквізитів на дату подання заявки та у подальшому – до отримання коштів!

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що  при реєстрації у ДАР заявок на суму, що відповідає затвердженому обсягу бюджетних коштів, подання заявок припиняється. Також через велику кількість суб’єктів господарювання у ДАР можливі технічні збої.

2.    Богодухівська територіальна громада віднесена до території можливих бойових дій відповідно наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».

3.    Подання заявки на отримання фінансової підтримки.

Заявка подається через особистий електронний кабінет до ДАР у вигляді заповнення електронної форми, розробленої та затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України після оголошення у ДАР про початок роботи програми.

Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у заявці, несе отримувач.

2. Одночасно з поданням заявки в ДАР отримувач підписує договір про надання підтримки, накладаючи на нього свій електронний підпис (як і на заявку).

3. Отримувач повинен самостійно та постійно відстежувати стан його заявки у ДАР, стежити за повідомленням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі – Укрдержфонд)  та іншими повідомленнями.

4. Протягом семи календарних днів з дати погодження заявки Укрдержфондом із зазначенням обсягу підтримки отримувач підписує додаток до договору з Укрдержфондом шляхом накладання електронного підпису у ДАР.

У ДАР також надходить повідомлення про неактуальність банківського рахунку, який необхідно виправити протягом двох днів, а також повідомлення про повторний початок роботи програми, у разі передчасного припинення її роботи через нестачу фінансування та надходження додаткових коштів на певний напрямок фінансування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.