Богодухівська міська рада

Харківська область

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ: ЧЕРГА СПАДКОЄМЦІВ

Дата: 21.05.2024 09:49
Кількість переглядів: 113

Фото без описуВідповідно до чинного законодавства України, спадкування майна після смерті особи здійснюється за заповітом або за законом. Якщо за життя спадкодавця його остання воля  була нотаріально посвідчена та викладена у заповіті, право на спадщину матимуть особи, визначені у заповіті.

 

На випадок відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не включення заповітом усієї спадщини, спадкування здійснюється за законом, а саме ПОЧЕРГОВО.

 

  • 1 черга спадкоємців за законом – діти спадкодавця,  у   тому   числі зачаті за  життя спадкодавця та народжені після його смерті; той з подружжя, який його пережив; батьки;
  • 2 черга спадкоємців – рідні брати та сестри спадкодавця; його  баба  та дід як з боку батька, так і з боку матері;
  • 3 черга – рідні дядько та тітка спадкодавця;
  • 4 черга спадкоємців – особи, які  проживали зі  спадкодавцем  однією сім’єю  не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.
  • 5 черга   спадкоємців   належать   всі   інші   родичі   спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, при цьому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня. Також у п’яту чергу спадкоємців включають утриманців спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

         Слід зазначити, кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування Підставами може бути: неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття та у випадку зміни черговості одержання права на спадкування.

 

 ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ ДИТИНОЮ

 

Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не було подано заяву про відмову від прийняття спадщини (ч. 4 ст. 1268 ЦКУ).

Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Що ж стосується осіб, які досягли 14 років то вони мають право подати заяву про прийняття спадщини самостійно та без згоди своїх батьків або піклувальника (ч.3-4 ст. 1269 ЦКУ).

 

Якщо спадкоємцями є малолітні, неповнолітні, недієздатні особи або особи, цивільна дієздатність яких обмежена, про видачу свідоцтва виконавцю заповіту нотаріус повідомляє відповідні органи опіки та піклування.

 

У разі виникнення юридичних питань звертайтеся до найближчого  бюро правничої допомоги. Час роботи та адресу можна переглянути за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1er4ZNvS4q5ULH8SJpBRxs_-nqqYnNoYg&ll=48.89106229109336%2C31.17295&z=6  

Або звернутися до контактного центру системи надання БПД та усно поспілкуватися з юристом (0800 213 103, дзвінки безкоштовні).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.