ЯК ОСКАРЖИТИ РІШЕННЯ ВЛК

Дата: 07.05.2024 10:47

Фото без описуНаразі в Україні триває мобілізація, у зв’язку з чим призовники та військовослужбовці обов'язково мають пройти  медичний огляд у військово-лікарських комісіях задля визначення стану здоров’я та придатності до служби.

Однак, при проходженні ВЛК існують випадки коли при визначенні придатності до військової служби неправомірно ігнорують наявні захворювання, травми та поранення або ж визнають  такими, що не заважають проходженню військової служби.

У разі непогодження з рішенням ВЛК, військовий або призовник має право оскаржити постанову двома способами:

1. у досудовому порядку;
  2. у судовому порядку.

Перш за все, краще розпочати вирішення цього питання в досудовому  порядку. Для цього необхідно звернутися до ВЛК вищого рівня.

ВЛК районного (міського) територіального центру

ВЛК області або м. Києва

ВЛК областей

ВЛК регіонів

Центральна ВЛК

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:

заява про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня, у якій вказатипричини перегляду постанови;

всі наявні документи, видані ВЛК, рішення якої переглядається;

результати попередніх медоглядів.

Результатом оскарження постанови ВЛК в досудовому порядку є  рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду.

У судовому порядку рішення ВЛК можна оскаржувати відразу або після отримання незадовільного результату від «останньої інстанції» в досудовому порядку.

Для цього необхідно звернутися з позовною заявою до адміністративного суду за місцем розташування відповідної ВЛК або за місцем знаходженням заявника.

СТРОКИ:

► 3 місяці – якщо спочатку застосовано досудовий порядок. Відлік починається із дня вручення рішення щодо розгляду заяви про оскарження постанови;

► 6  місяців із дня винесення відповідної постанови ВЛК.

У разі виникнення юридичних питань, звертайтеся до найближчого  бюро правничої допомоги. Час роботи та адресу можна переглянути за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1er4ZNvS4q5ULH8SJpBRxs_-nqqYnNoYg&ll=48.89106229109336%2C31.17295&z=6

Або звернутися до контактного центру системи надання БПД та усно поспілкуватися з юристом (0800 213 103, дзвінки безкоштовні).

Джерела: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08