Діти та майно

Дата: 02.04.2024 15:42

Фото без описуДержава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна.

☝️Неприпустиме зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення                        будь-яких правочинів щодо жилих приміщень.

Майно, призначене для розвитку, навчання та виховання дитини (одяг, інші речі особистого вжитку, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо) є власністю дитини.

Діти мають право на виділ у натурі майна, що є у спільній сумісній власності батьків.

Батьки управляють майном, належним малолітній дитині, без спеціального на те повноваження.

Батьки зобов'язані дбати про збереження та використання майна дитини в її інтересах.

Батьки (усиновлювачі) або опікун малолітньої дитини не мають права без дозволу органу опіки та піклування:

1️ відмовитися від прав на майно малолітньої дитини, у тому числі речових прав на нерухоме майно, що підлягають державній реєстрації;

2️ видавати письмові зобов’язання від імені малолітньої дитини;

3️ вчиняти правочини щодо майна:

об’єкта житлової нерухомості та/або земельної ділянки, на якій розміщений такий об’єкт, власником або користувачем яких є малолітня дитина;

відчуження (у тому числі шляхом міни або внесення (передачі) до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу), поділу, виділу нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості, іншого цінного майна, зокрема транспортних засобів, власником якого є малолітня дитина.

Батьки мають право дати згоду на вчинення неповнолітньою дитиною правочинів, передбачених частиною другою цієї статті, лише з дозволу органу опіки та піклування.

Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини надається органом опіки та піклування після перевірки, що проводиться протягом одного місяця, і лише в разі гарантування збереження права дитини на житло. За дозволом та детальною інформацією звертатися до Служби у справах дітей Богодухівської міської ради  за адресою: м.Богодухів,  вул. Молодіжна, буд.7, тел. 0978620708