Порядок дій при виявлені вибухонебезпечних предметів (ВНП)

Дата: 25.03.2024 11:33

Фото без опису1.При виявленні підозрілого предмета необхідно зупинитися та заспокоїтися.

2. Попередити оточення про наявність небезпеки.

3.По можливості, у разі наявності фото засобів, здійснити фото фіксацію предмета та місце його розташування.

4. Провести огляд навколо себе на наявність мотузок, дротів тощо.

5.Не наближатися та не зрушувати з місця підозрілий предмет, а також предмети, що знаходяться поблизу «знахідки» (гілки, трава, мотузки тощо)

6.З підручних засобів зробити маркування та розмістити на безпечній відстані від місця виявлення ВНП.

7.Відійти на безпечну відстань (мінімум 100м) тим шляхом, яким ви дістались до місця виявлення.

8. Зателефонувати  за номером 101 або 102 та надати детальну інформацію про знайдений предмет.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.Використовувати будь –які засоби зв’язку поряд з місцем виявлення підозрілого предмета.

2.Наближатися до місця виявлення вибухонебезпечного предмету.

3.Торкатися, підіймати, переміщувати виявлений предмет та здійснювати на нього будь-які механічні, термічні та інші впливи.

4.Проводити земляні та інші види робіт, що можуть спричинити коливання ґрунту або його зміщення.

5.Торкатися, переміщувати та порушувати цілісність будь-яких інших предметів, що знаходяться поруч виявленого ВНП та  у районі ідентифікації.

6.Видаляти (відкривати, демонтувати)  будь-які перешкоди, що заважають оглянути виявлений підозрілий предмет.

7.Розпалювати багаття поряд з виявленим підозрілим предметом, кидати знахідку у вогнище тощо.

8.Ударяти по підозрілому предмету та намагатися порушити його цілісність.

9.Заходити у місця, огороджені та позначені знаками «Обережно, міни!»

10.Виїжджати на узбіччя або переміщуватися ґрунтовими дорогами, що не були обстежені саперами.