Богодухівська міська рада

Харківська область

ГРОШОВА КОМПЕНСАЦІЯ ДЛЯ ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ВІЙСЬКОВИХ ТА ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

Дата: 04.03.2024 13:47
Кількість переглядів: 51

Фото без описуВ січні 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 січня 2024 року №37.

Дана постанова передбачає, що у разі смерті  військовослужбовців та поліцейських їхні члени сімей можуть отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткових відпусток.

У разі загибелі (смерті):

Військовослужбовців – грошова компенсація виплачується членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, зазначеним в абз. 4 п. 6 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а у разі їх відсутності – входить до складу спадщини.

Поліцейських – грошова компенсація виплачується членам їх сімей, зазначеним в абз. 3 ч. 6 ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію», а у разі їх відсутності – входить до складу спадщини.

Слід звернути увагу, що  члени сімей загиблих (померлих) можуть реалізувати це право з дня його виникнення. ДНЕМ ВИНИКНЕННЯ ТАКОГО ПРАВА Є ДАТА ЗАГИБЕЛІ (СМЕРТІ) ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ПОЛІЦЕЙСЬКОГО, ЩО ВКАЗАНА У СВІДОЦТВІ ПРО СМЕРТЬ

Виплата грошової компенсації здійснюється за заявою членів сімей загиблих (померлих) добровільній формі на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини, органу, закладу, установи, організації за місцем проходження служби загиблих (померлих) військовослужбовців, поліцейських.

До заяви додаються такі документи:

 • документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України заявника;

 • РНОКПП (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

 • свідоцтва про смерть;

 • свідоцтва про народження військовослужбовця, поліцейського – для виплати грошової компенсації батькам;

 • свідоцтва про шлюб – для виплати грошової компенсації дружині (чоловікові);

 • свідоцтва про народження дитини – для виплати грошової компенсації дитині;

 • рішення держадміністрації, виконавчого органу ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування – для законних представників (опікунів, піклувальників) над дітьми військовослужбовця, поліцейського;

 • рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування особи на утриманні військовослужбовця, поліцейського, – для осіб, які не були членами сім’ї військовослужбовця, поліцейського, але перебували на його утриманні;

 • витягу з реєстру територіальної громади – для повнолітніх дітей, які проживали разом з військовослужбовцем, поліцейським.

 

Під час розрахунку грошової компенсації, враховується:

 • посадовий оклад;

 • оклад за військовим (спеціальним) званням;

 • надбавка за вислугу років;

 • щомісячні додаткові види грошового забезпечення постійного характеру (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець, поліцейський мав право на день його загибелі (смерті).

 

Розгляд заяви командиром (начальником, керівником) військової частини, органу, закладу, установи, організації здійснюється протягом 15 днів з дня подання такої заяви та приймається рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошової компенсації, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Рішення про відмову у виплаті грошової компенсації може бути оскаржено у судовому порядку.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

 

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/37-2024-%D0%BF#Text


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.