Правила поведінки в зоні можливих бойових дій
Мешканцям громади не варто забувати про небезпеку від загарбників, яка постійно підстерігає мирне населення. Нагадуємо правила поведінки в зоні можливих бойових дій.
При переміщені в зоні можливих бойових дій необхідно:
1. Дізнатися з офіційних джерел, чи є територія безпечною. Завжди збирати актуальну інформацію, плануючи маршрут. Якщо є ділянка, про яку ви знаєте або підозрюєте, що вона замінована, уникайте її.
2. Не подорожувати в темну пору доби. Планувати свою подорож так, щоб вона закінчилася за дві години до заходу сонця. Вночі неможливо побачити попереджувальні знаки та підказки щодо мін.
3. При переміщенні користуватися ЛИШЕ дорогою з твердим покриттям, не використовувати для руху польові та ґрунтові дороги, не наближатися до бордюру й не виходити на узбіччя. Там можуть перебувати снаряди, що не розірвалися, приховані міни або інші вибухові пристрої, які залишаються активними протягом багатьох років.
4. При неможливості використання дороги з твердим покриттям, при пересуванні по ґрунтових дорогах залишатися на наявних коліях.
5. Якщо ви їдете в колоні, за можливості залишати між транспортними засобами відстань 100 метрів.
6. Ніколи не підходити до снарядів, мін, бомб та інших боєприпасів, що не розірвалися - це смертельно небезпечно! Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст.
7. Ніколи не об’їжджати блокпости колишніх військових позицій. Ніколи не проїжджати крізь будь-що на дорозі (паперовий пакет, шматок тканина або дошка можуть приховувати міни).
8. Завжди носіть з собою аптечку, не залишати її у своєму автомобілі.
9. Не пересувати перешкоди – вони можуть бути заміновані.