ЗМІНА ПРІЗВИЩА ПІСЛЯ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ

Дата: 13.02.2024 09:28

В Україні при укладенні шлюбу однією з традицій є зміна прізвища жінки. Більшість наречених обирають саме прізвище чоловіка. Проте, після розірвання шлюбу у деяких жінок виникає чимало запитань: ЧИ ВАРТО ЗМІНЮВАТИ ПРІЗВИЩЕ? ЯК САМЕ ЦЕ ЗРОБИТИ? ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?

️ У БУДЬ-ЯКОМУ РАЗІ ЦЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД БАЖАННЯ САМОЇ ЖІНКИ

Закон НЕ зобов’язує особу після розірвання шлюбу повертати дошлюбне прізвище, так само як і НЕ забороняє залишити прізвище колишнього чоловіка

• У разі розірвання шлюбу в органах ДРАЦС питання відновлення дошлюбного прізвища вирішують при державному розірванні шлюбу.

• Якщо розірвання шлюбу відбувається через суд, тоді треба обов’язково вказати причину відновлення дошлюбного прізвища у позовній заяві (якщо подає жінка) або в окремій заяві до суду (якщо позов подав чоловік). Тоді суд у рішенні зазначить про повернення дошлюбного прізвища.

☝ Для зміни прізвища громадянину України необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання з:

• письмовою заявою про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;

• документами, що підтверджують намір змінити прізвище після розірвання шлюбу (рішення суду, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу);

• фотокарткою;

• квитанцією про сплату державного мита.

ОБОВ’ЯЗКОВО при подачі заяви необхідно пред’являти паспорт громадянина України

СТРОК РОЗГЛЯДУ ЗАЯВИ

Відділ ДРАЦС розглядає заяву про зміну прізвища у тримісячний строк з дня її подання та видає відповідне свідоцтво.

Після державної реєстрації зміни прізвища працівник відділу ДРАЦС у паспорті громадянина України робить відмітку про те, що паспорт у зв’язку зі зміною імені підлягає обміну протягом місяця.

Для отримання паспорта громадянина України у разі зміни прізвища, потрібно звернутись із заявою до :

• будь-якого територіального підрозділу Державної міграційної служби;

• центру надання адміністративних послуг.

ПЕРЕЛІК НЕОБХІДНИХ ДОКУМЕНТІВ:

• заява-анкета (заповнює працівник територіального підрозділу Державної

міграційної служби або адміністратор центру надання адміністративних послуг);

• паспорт, який підлягає обміну;

• документи, що підтверджують обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну:

• свідоцтво про зміну імені,

• свідоцтво про народження,

• свідоцтво про шлюб,

• свідоцтво про розірвання шлюбу,

• рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт;

• довідку про присвоєння РНОКПП з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття;

• документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутськ, вул. Миру, 138.