Богодухівська міська рада

Харківська область

Прийомна сім’я – можливість для дитини жити в родині

Дата: 12.02.2024 13:30
Кількість переглядів: 129

Фото без описуПрийомна сім’я – це форма сімейного влаштування дітей, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки.

 

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей, зобов’язані піклуватися про їхнє здоров’я, фізичний, духовний та моральний розвиток.

 

⁉️ХТО МОЖЕ СТАТИ ПРИЙОМНИМИ БАТЬКАМИ

 

Створити прийомну сім'ю можуть  повнолітні та працездатні особи, за винятком:

👉🏻осіб, визнаних у встановленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;

👉🏻осіб, позбавлених батьківських прав;

👉🏻осіб, які були усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним; опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;

👉🏻осіб, які за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки щодо виховання дітей (особи з інвалідністю I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);

👉🏻осіб, які перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

👉🏻осіб, які зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

👉🏻осіб, які були засуджені за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України , або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

👉🏻осіб, які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).

 

📍Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім'ї, не може бути менший, ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

 

⁉️КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ

 

📝До служби у справах Богодухівської міської ради за місцем проживання осіб, які бажають влаштувати в свою сім’ю дітей: м. Богодухів, вул. Молодіжна, буд.7, тел. 0978620708.

 

⁉️ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ

 

1️⃣ Заяву про бажання утворити прийомну сім’ю.

Від подружжя, яке бажає утворити прийомну сім’ю, подається спільна заява, підписана кожним з подружжя.

2️⃣ До заяви обов’язково додаються такі документи:

🖊️копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

🖊️копія картки платника податків або документ, що підтверджує відмову від податкового номера (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від нього);

🖊️копія документа, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

🖊️довідка про заробітну плату за останні шість місяців, або відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, про суми виплачених доходів та утриманих податків,  або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік.

🖊️копію свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

🖊️висновок про стан здоров’я заявників;

🖊️довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника;

🖊️документ, що підтверджує право власності на житлове приміщення;

🖊️довідку про наявність або відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;

🖊️довідку про реєстрацію місця проживання заявників та членів сім’ї, які проживають разом на спільній житловій площі;

🖊️довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;

🖊️письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із заявниками.

 

⁉️ХТО ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ ПРО УТВОРЕННЯ ПРИЙОМНОЇ СІМ’Ї

 

Рішення про утворення прийомної сім'ї приймається виконавчим комітетом Богодухівської  міської ради за поданням відповідного висновку служби у справах дітей про можливість утворення прийомної сім'ї з урахуванням рекомендації центру соціальних служб за результатами проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

📍Служба у справах дітей обов'язково інформує кандидата в прийомні батьки про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дітей, яких вони бажають взяти на виховання та спільне проживання.

 

Між прийомними батьками та Богодухівською міською радою, який прийняв рішення про створення прийомної сім’ї, укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї.

 

⁉️ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЮТЬ ПРИЙОМНІ БАТЬКИ

 

✅ Державна соціальна допомога на дітей.

 

Надається на дитину у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 563 грн, для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн).

 

Особам, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, державна соціальна допомога призначається незалежно від того, чи навчаються вони в закладах освіти, до досягнення ними 23-річного віку.

 

✅ Державне грошове забезпечення.

 

Встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну прийомну дитину.

 

✅Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за прийомних батьків.

 

⁉️

‼️Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків: щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку, прийомні діти вже вибули з прийомної сім'ї. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.