Богодухівська міська рада

Харківська область

ОСОБИ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО ЇЗДИТИ НА АВТО БЕЗ СТРАХОВОГО ПОЛІСУ 

Дата: 09.02.2024 14:51
Кількість переглядів: 44

Особи, які мають у власності транспортний засіб, відповідно до законодавства України зобов’язані укладати договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, оскільки, внаслідок аварії або іншої дорожньо-транспортної пригоди з вини страхувальника страховка забезпечує виплату потерпілому грошового відшкодування в розмірі суми, яка була б стягнута з власника транспортного засобу за цивільним позовом на користь третьої особи за шкоду життю та здоров'ю, а також за пошкодження або загибель належного їй майна. 

Законом передбачено категорію осіб, які звільняються від обов’язку укладати договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.

До такої категорії відносяться:

  • учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, які особисто керують належними їм транспортними засобами;

  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм ТЗ;

  • особи, що керують ТЗ, належним особі з інвалідністю I групи, у його присутності (ст. 13 ЗУ «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».)

Слід звернути увагу, обов’язковою умовою використання такої пільги є те, що зазначені особи мають бути володільцями ТЗ на правовій підставі (на праві власності, оренди, користування за довіреністю і т.п.).

При цьому, відшкодування збитків внаслідок ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, здійснює МТСБУ.

 

У разі настання ДТП з вини водія, який законодавчо звільнений від ОСЦПВ на території України, останній повинен:

  • Терміново повідомити про ДТП відповідний підрозділ Нацполіції.

  • Проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси.

  • Вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди.

  • Невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та/або пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

 

У разі, якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, яке знаходиться за адресою:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь