Про роботу відділення соціальної допомоги вдома у 2023 році

Дата: 01.02.2024 16:20

Фото без описуКомунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Богодухівської міської ради Харківської області» (далі Центр) створений рішенням  Богодухівської міської ради від 24.12.2020 № 52-VІІІ.

Центр є комплексним закладом соціального захисту населення. Його відділення провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Соціальним обслуговуванням охоплені  сільські населені пункти Богодухівської громади та м. Богодухів.

Для надання соціальних послуг у Центрі діють  структурні підрозділи (відділення):

• соціальної допомоги вдома;
  • денного перебування;
  • натуральної та грошової допомоги;
  •  соціальної роботи та соціального супроводу осіб/сімей;
  • сервісний офіс у справах ветеранів (розпочав роботу з 02.01.2024)

Матеріально – технічна база Центру задовільна.

Відділення соціальної допомоги вдома  надає соціальні послуги:

• догляду вдома,
  • представництво інтересів,
  • консультування,
  • інформування.

Соціальна послуга догляду вдома надається особам похилого віку, особам з інвалідністю, особам з тяжкими формами захворювання (до встановлення інвалідності), які нездатні (частково нездатні) до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Соціальна послуга надається безоплатно, за плату або із встановленням диференційованої плати; постійно або тимчасово.

Рішення про надання послуги приймає Відділ соціального захисту населення Богодухівської міської ради.

Протягом 2023 року соціальну послугу догляду вдома отримали    637 осіб, які проживають в м. Богодухів та старостинських округах, з них:

471 особа обслуговувалася за рахунок бюджетних коштів, в тому числі 60 осіб, які згідно з рішенням виконкому Богодухівської міської ради були звільнені від плати за отримані послуги;

132 особи - з установленням диференційованої оплати;

34 особи   - платно.

Послуга надається згідно з Державними стандартами, індивідуальним планом та договорами, укладеними між Центром та отримувачами соціальних послуг.

Соціальні робітники відвідують  отримувачів 2 - 3 рази на тиждень згідно з графіком роботи та надають такі послуги: придбання та доставка продуктів, медикаментів, води, палива, прибирання оселі, прання білизни, оплата комунальних платежів, оформлення документів, послуги із самообслуговування.

Центр співпрацює з громадськими організаціями:

- Благодійним фондом «Право на захист» (реєстрація на грошову допомогу);

- Благодійною організацією «Мережа 100% життя (м. Харків)».

Протягом 2023 року отримувачам соціальних послуг відділення соціальної допомоги вдома службовим автомобілем Центру доставлялась гуманітарна допомога від Харківської військової адміністрації  та  продуктові набори від Благодійної організації «Мережа 100% життя (м. Харків)».

За інформацією звертатися: м. Богодухів, пл. Героїв Чорнобиля, буд. 2,     тел. 3  30 32