Як буде проходити НМТ-2024: що треба знати випускникам шкіл та їхнім батькам

Дата: 31.01.2024 09:11

У Міністерстві освіти і науки визначили строки проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році. Він проходитиме з 14 травня до 19 липня. У цей період відбудеться як основна сесія, так і додаткова.

На додаткову сесію реєструватимуться ті вступники, які не можуть взяти участь в основній із поважних причин. В залежності від причин, зареєструватися можна буде як під час основного періоду реєстрації на НМТ, так і під час додаткового.

Поки офіційно строки реєстрації на НМТ не оголосили. Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна ВАКУЛЕНКО зорієнтувала, що відбуватиметься вона у березні.

Дату, місце і час проходження НМТ вступники отримають особисто, цю інформацію ніде не будуть оприлюднювати публічно заради безпеки.

НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.

Третій рік поспіль на базі одного з закладів загальної середньої освіти громади продовжить свою роботу тимчасовий екзаменаційний центр, де майбутні абітурієнти з різних регіонів матимуть змогу скласти НМТ. У пункті тестування облаштовано чотири аудиторії по 16 робочих місць кожна. Новацією цьогорічного НМТ є проведення тестування в укритті з метою створення безпечних умов для учасників та раціонального використання часу без відволікання на повітряні тривоги.