Богодухівська міська рада

Харківська область

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

Дата: 19.01.2024 09:05
Кількість переглядів: 122

Земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Плата за землю — це одна із складових податку на майно,  наразі земельний податок є місцевим.

Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території. Відповідні рішення є доступними на сайті територіальних громад.

Платниками податку на землю є :

 • власники земельних ділянок -  юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно ( п.п. 14.1.34 статті 14 Податкового кодексу України) та земельних часток (паїв);

 

 • землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які користуються земельними ділянками державної та комунальної власності:

 

 • на праві постійного користування;

 

 

 

Податковим кодексом України передбачено що, нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться до 01 липня поточного року та направляється податкове повідомлення-рішення про внесення податку разом із детальним розрахунком суми податку, який, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку. 

Слід звернути увагу, що Податковим Кодексом України передбачено категорію осіб, які звільняються від сплати  земельного податку. До таких категорій відносяться:

 • особи з інвалідністю першої і другої групи;
 • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 • пенсіонери (за віком);
 • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Тобто від сплати земельного податку звільняються фізичні особи, які брали участь в антитерористичній операції (в операції об’єднаних сил), та відповідно до норм Закону визнані ветеранами війни;
 • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання У МЕЖАХ ГРАНИЧНИХ НОРМ:

 • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
 •  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
 •  у селах – не більш як 0,25 гектара;
 • в селищах – не більш як 0,15 гектара;
 •  в містах – не більш як 0,10 гектара;
 • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
 • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
 • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також, від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!!!!!

Через повномасштабне вторгнення росії Верховна Рада внесла зміни в Податковий кодекс, які вступили в силу з 17 березня 2022 року.

Згідно з даними змінами, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується і не сплачується плата за земельні ділянки (земельні частки (паї), розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської федерації, і перебувають у власності чи користуванні, або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як забруднені вибухонебезпечними предметами та/або на яких є фортифікаційні споруди.

Список територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані Російською федерацією, затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У разі, якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті, звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, який знаходиться за адресою:

м. Богодухів, вул. Покровська, 5.

 

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь