Як заспокоїтися за методикою «Кола контролю» – читайте в «Довіднику безбар’єрності»

Дата: 15.01.2024 15:39

Фото без описуУ «Довіднику безбар’єрності» рекомендують визначити проблеми, з якими людина може впоратися, а з якими – ні. Так, заспокоїтися допоможе методика «Кола контролю».

Намалюйте коло і розпишіть в ньому все, що ви можете контролювати, наприклад:

- я розмовляю з іншими турботливо та підтримуюче;
- я виконую всі необхідні правила безпеки під час повітряних тривог;
- я поширюю лише достовірну інформацію.

Речі чи питання, які перебувають поза вашим контролем, впишіть у зовнішнє коло. Наприклад, поза моїм контролем:

- як діють інші;
- як реагує уряд;
- поширення чуток;
- хтось помирає;
- хтось втрачає роботу;
- хтось покидає домівки та тварин.

«Будьте реалістами стосовно того, що ви можете і що не можете контролювати. Відмовтеся від того, що перебуває поза вашим контролем. Прощайте себе та будьте поблажливими, якщо не можете бути ефективними або допомогти іншим у певній ситуації», – зазначають у «Довіднику безбар’єрності».

Довідково.

«Довідник безбар'єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді України Олени Зеленської.