Увага! Зміни до прикордонного режиму!

Дата: 10.01.2024 14:14

Відтепер для перебування у прикордонній смузі необхідно мати дозвіл органу Державної прикордонної служби України. Уряд постановою № 1292 від 7 грудня вніс зміни до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. № 1147 "Про прикордонний режим".

Зміни передбачають:

✅громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах 📂на підставі документів, що посвідчують їх особу;

✅⛔️обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі – ділянці місцевості завширшки 5 км від лінії держкордону;

✅отримання дозволу 🚸особами, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, ➡️у відповідного органу ДПСУ, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності.

Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. 📝Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

📌Окрім цього, установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено ❌вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, ⚠️в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми.

📌Вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь - шириною до 2 км, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

🔰Ознайомитися з постановою КМУ №1292 можна за посиланням: