14 грудня в Україні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2023 08:00

14 грудня 1986 року добудували захисний саркофаг над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва - це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей. Ця дата пам’яті давно стала скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над ядерним вогнем.

На жаль, сьогодні держава-терорист знову нехтує світовою безпекою. Російські окупанти вперше в історії перетворили цивільні ядерні об’єкти на військові цілі та місце для розміщення своєї армії, а мінування ЗАЕС – військовий злочин та небезпека для мільйонів людей, реальна загроза для усього світу.

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Ціною власного здоров’я, а то й життя, вони рятували країну і світ від радіаційного забруднення. Вічна і світла пам’ять всім тим, кого з нами вже немає.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.