ЗИСКА Олександр Григорович, 29.03.1984 - 25.08.2023

Дата: 13.12.2023 16:49

Фото без описуСтарший солдат загинув 25 серпня 2023 року біля населеного пункту Роботине Запорізької області.

Повернувся на щиті до рідної домівки Богодухівський Герой Олександр ЗИСКА. Від 25 серпня Олександр рахувався зниклим безвісти…Мама і кохана дружина Олена до останнього вірили, що живий, що знайдеться. Вірили в його бойовий досвід, в його навички виживання, в його вдачу і розум… Олександр Зиска свого часу навчався у Богодухівському ліцеї №2, згодом – у аграрному ліцеї. Пройшов строкову службу, працював у військкоматі. Коли розпочалася АТО, з 2014 року був мобілізований, захищав країну під Донецьком і Луганськом. Він був «хіміком», тобто задимлював переправи, щоб наші підрозділи могли більш безпечно форсувати водойми. У 2018 році одружився і привіз дружину до рідного Богодухова. Працював на м’ясокомбінаті. З батьківською турботою ставився до сина, передавав йому всі чоловічі навички: пиляти дрова, рибалити.. Неначе відчував, що потрібно все встигнути… Коли почалося повномасштабне вторгнення, Олександр був мобілізований до 47 бригади, під Запоріжжя. Як найбільш досвідчений воїн, був направлений на навчання до Німеччини, де освоював БМП М2 Bradley. 25 серпня дружина отримала останнє повідомлення: «Їду на шабашку». «Шабашкою» Олександр називав операцію із спасіння бойових побратимів. А він їх врятував дуже багато… Однак самому не судилося зберегти життя. В його бойову машину влучили 2 ПТУРи. І тільки сьогодні його дочекалися вдома… На Алеї Слави він став у стрій Небесних захисників Богодухівщини. І навіки у книзі пам’яті українського народу є сторінка, присвячена подвигу Олександра ЗИСКИ. Герої не вмирають! Слава Герою!

Відео прощання з Героєм