Соціально - вагома новина від Харківської філії ГАЗМЕРЕЖІ

Дата: 23.11.2023 09:14

Фото без описуЯк розпізнати фейкові новини у соцмережах ?❗️

Через активізацію у соцмережах фейкових новин, у тому числі що стосуються доставки газу, ділимося кількома порадами як не потрапити на гачок до зловмисників:

Фото без опису1. Подивитись інформацію про акаунт або сторінку, що розповсюджує інформацію, яка Вас зацікавила.

Звернути увагу на дату створення сторінки та кількість підписників.

Наприклад: Сторінка з назвою tsn, яка тричі змінювала назву та має лише 88 підписників повинна викликати занепокоєння.

У вік сучасних технологій переформатувати і переозвучити готове відео можуть навіть школярі. А створити акаунт у соцмережах – взагалі справа кількох хвилин.

Фото без опису2. Перевірити наявність інформації із соцмереж на офіційних сайтах органів влади, військових адміністрацій, громад, надавачів послуг, українських ЗМІ. Не знайшли підтвердження тож ігноруємо сумнівні сторінки та акаунти – вам нав’язують фейки.

Фото без опису3. Не передавати сумнівним акаунтам або ресурсам через соцмережі власні персональні дані, дані банківських карт, CVC коди які б «золоті гори» на обмін вони Вам не обіцяли.

Фото без опису4. Якщо акаунти або сторінки у соцмережах у обмін на безкоштовні послуги просять зазначити соціальний статус своїх підписників – у жодному разі не розголошувати інформацію про родини наших захисників. В умовах війни ці дані можуть бути використані ворогом.

Фото без описуІ пам’ятайте: Ваша медійна грамотність здатна зберегти від шахраїв фінансові ресурси та спокій у родині.