КЗ «Центр надання соціальних послуг Богодухівської міської ради Харківської області»   проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах

Дата: 16.10.2023 15:59

Фото без описуІ. Послуги, які надає відділення соціальної допомоги вдома

1. Соціальна послуга догляду вдома – це заходи, що проводяться за місцем проживання (вдома) отримувача і полягають у:

- наданні допомоги у самообслуговуванні;

- допомозі у веденні домашнього господарства ;

- допомозі в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами;

- навчанні навичкам самообслуговування;

- допомозі у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчанні навичкам користування ними;

- психологічній підтримці;

- наданні інформації з питань соціального захисту населення;

- допомозі в оформленні документів (оформлення субсидії тощо).

2.  Послуга представництво інтересів – це заходи, спрямовані на подолання особами/сім’ями складних життєвих обставин згідно із визначеними потребами і полягають у:

- веденні переговорів від імені отримувача;

- допомозі в оформленні та відновленні документів;

- сприянні в отриманні реєстрації місця проживання або перебування.

Відділення соціальної допомоги вдома здійснює обслуговування осіб

похилого віку та осіб з інвалідністю, в тому числі внутрішньо переміщених осіб.

Послуги можуть надаватися за рахунок бюджетних коштів, з установленням диференційованої плати або платно.

ІІ. Відділення денного перебування надає

• соціальну послугу соціальна адаптація:  корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;  організація клубів за інтересами, активного довголіття, університетів третього віку; допомога в організації денної зайнятості та дозвілля.

При відділенні створено клуби за інтересами «Надвечір’я», «Ентузіасти», «Скандинавська ходьба», шаховий клуб «Е2 Е4»,  вокальний і театральний гуртки.

Діє «Університет третього віку», де є факультети:

• «Інформаційних та комунікаційних технологій» - навчання  основам комп’ютерної грамотності.

• «Здорового способу життя», «Гуманітарний»  -  активний відпочинок, профілактика здорового способу життя, основи правильного харчування.

Для психологічно розвантаження створена сенсорна кімната.

Відділення обслуговує громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які досягли 18-річного віку, внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та  не мають медичних протипоказань для перебування в колективі.

Послуги надаються за рахунок бюджетних коштів.

ІІІ. Відділенням натуральної та грошової допомоги надається соціальна послуга натуральна допомога.

Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги натуральна допомога:

- перукарські послуги;

- рубання (розпилювання) дров;

- принесення вугілля, дров, розпалювання печі;

- обробіток присадибної ділянки (0,02 га);

- косіння трави біля будинку / паркану;

- дрібні ремонтні роботи.

При відділенні функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації

Для задоволення потреб малозабезпечених громадян надаються одяг, взуття,  продукти харчування.

Відділення надає послуги особам похилого віку,  особам з інвалідністю,   одиноким матерям (батькам) та їхнім дітям, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.

ІV. Відділення соціальної роботи та соціального супроводу   осіб/сімей

Відділення  надає соціальні послуги, а саме:

• соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

• соціальний супровід осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

• соціальної адаптації;

• соціальна інтеграція та реінтеграція;

• екстрене (кризове) втручання;

• консультування;

• інформування;

• представництво інтересів;

• соціальна профілактика.

Відділення надає соціальні послуги за рахунок бюджетних коштів.

За інформацією звертатися: м. Богодухів, пл. Героїв Чорнобиля, буд. 2, тел.3  30 32