Щодо охорони ліній електрозв’язку

Дата: 30.05.2023 08:23

Фото без описуНа території Богодухівської міської територіальної громади прокладено міжнародні та міжміські волоконно-оптичні лінії зв’язку державного значення, по яким здійснюється передача даних, робота мережі Інтернету, урядовий, мобільний та міжміський зв’язки.

Пошкодження комунікаційних мереж наносить шкоду інтересам держави, може привести до втрати управління державними органами влади на місцях, порушити взаємодію в роботі силових відомств та функціонування фінансових установ, позбавляє можливості інформування населення про надзвичайні ситуації, а також приводить до відсутності сервісів у споживачів телекомунікаційних послуг.

Пунктами 2, 6 Правил охорони ліній електрозв’язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1996 р. № 135 (надалі Правила), встановлено, що на трасах кабельних і повітряних ліній електрозв’язку і навколо випромінюючих споруд електрозв'язку встановлюються охоронні зони, зокрема для підземних кабельних і повітряних ліній електрозв’язку – це смуга землі, обмежена паралельними лініями, віддаленими від траси підземних кабелів або від крайніх проводів повітряних ліній на відстані 2 метрів з кожного боку. У межах охоронних зон ліній електрозв’язку і навколо випромінюючих споруд електрозв'язку без письмової згоди операторів телекомунікацій, a також без присутності їх представника забороняється виконувати різного виду будівельні, монтажні, вибухові і земляні роботи, а також розрівнювати ґрунт за допомогою бульдозера, екскаватора, скрепера, грейдера та іншої землерийної техніки.

Пунктом 9 Правил заборонено виконувати будь-які роботи, що можуть порушити нормальне функціонування ліній електрозв’язку, зокрема:

- проводити знесення та реконструкцію будівель, мостів;

- перебудову колекторів, тунелів метрополітену та залізниці, де прокладено кабелі електрозв’язку, установлено стоянки повітряних ліній електрозв’язку, кабельні шафи та розподільні коробки, без попереднього перенесення виконавцями робіт споруд і обладнання ліній електрозв’язку, узгодженого з операторами телекомунікацій;

- засипати, ламати чи самочинно знімати на трасах ліній електрозв’язку замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки,

- скидати на трасах підземних кабельних ліній електрозв’язку вантажі вагою більш як 5 тон, влаштовувати в охоронних зонах стоки кислот, розчинів солей та лугів;

- відчиняти двері та люки необслуговуваних наземних і підземних регенераційних (підсилювальних) пунктів, радіорелейних станцій, колодязів кабельної каналізації, кабельних шаф, розподільних коробок, а також підключатися до ліній електрозв’язку особам, які не обслуговують ці лінії, псувати опори і арматуру повітряних ліній, обривати проводи чи накидати на них сторонні предмети, укріплювати на опорах різноманітні плакати, покажчики та ін.

Пункт 18 Правил зобов’язує підприємства, установи, організації та громадян, які виконують поблизу охоронних зон ліній електрозв’язку на відстані менше ніж 25 метрів будь-які роботи (вибухові, кар’єрні, прокладання комунікацій, будівництво тa реконструкцію тощо), внаслідок яких ці лінії може бути пошкоджено, сповіщати не пізніше ніж за три доби оператора телекомунікацій про час, місце виконання робіт і про порядок нагляду за їх виконанням, а також надавати за запитом оператора телекомунікацій витяг з планів робіт, списки робітників, залучених до виконання земляних робіт, довідку про нанесення кабельної лінії електрозв'язку на план-схему місця виконання робіт та сприяти оператору телекомунікацій в ознайомленні під розписку робітників, залучених до виконання земляних робіт в охоронних зонах ліній електрозв’язку, з цими Правилами.

Наголошуємо, що роботи в охоронних зонах виконуються відповідно до Умов проведення робіт у межах охоронних кабельних i повітряних ліній електрозв’язку (надалі - Умови).

Пункти 3,4 Умов передбачають, що підприємства, установи, організації та громадяни для проведення у межах охоронних зон робіт, зобов’язані мати письмову згоду оператора телекомунікацій, до початку робіт викликати представника оператора телекомунікацій для визначення точного місцезнаходження підземних кабелів та інших споруд кабельних ліній (підземних регенераційних або підсилювальних пунктів, колодязів кабельної каналізації, контурів заземлення та ін.), глибини їх залягання і розташування стосовно споруджуваного об’єкта.

За уточненням трас проходження і глибини залягання ліній зв’язку необхідно звертатись до наступних операторів телекомунікацій:

Дільниця транспортної мережі № 134/5 – м.Богодухів, пл. Поштова, 5

тел (05758) 3-10-85; 091-114-56-42

Дільниця мережі доступу № 334/1 м.Дергачі, пл. Перемоги, 20

Тел. (05763) 2-07-51; 050-400-18-81

Пам’ятайте, що проведення неузгоджених робіт призводить до пошкоджень кабельних ліній зв’язку!

Порушники Правил охорони ліній зв’язку, а також особи, винні у пошкодженнях кабельних ліній, несуть відповідальність згідно із законодавством України і відшкодовують заподіяні збитки.

Стаття 360 Кримінального Кодексу України «Умисне пошкодження ліній зв’язку»:

Умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної лінії зв’язку, проводового мовлення або споруд чи обладнання, які входять до їх складу, якщо воно спричинило тимчасове припинення зв’язку, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.

Не допускайте пошкоджень кабельних ліній!