Ні - штучним квітам!

Дата: 11.04.2023 16:22

Фото без описуНаближається одне з найбільших церковних свят — Великдень, тому триває впорядкування могил на кладовищах, прикрашання їх вінками й квітами.

Зазвичай нікому в голову не приходить дарувати штучні квіти людині, яку ми любимо, поки вона жива. А щойно помирає, ми несемо штучні квіти. Ми забуваємо, що Великдень це свято життя, а натомість несемо рідним мертві квіти. Відмовитись від пластикових квітів закликають і священнослужителі, наголошуючи на тому, що традиція використовувати штучні квіти на кладовищах не має жодної релігійної чи духовної основи. Для померлих найдоречнішою є щира молитва про них, а також живі квіти – як символ нашої любові.

Ми звертаємося до мешканців громади з проханням не використовувати штучні квіти. Пластикові вироби становлять серйозну загрозу навколишньому середовищу та здоров’ю людей. Утилізувати пластикові квіти з кладовищ, без шкоди довкіллю, майже неможливо. Екологи б’ють тривогу: масове використання штучних квітів загрожує екологічною катастрофою!

Давайте шанобливо ставитися один до одного та до місць останнього спочинку наших рідних та близьких!

Вшановуючи пам'ять найближчих, надайте перевагу живим квітам та рослинам, сухоцвітам, лампадкам та свічкам.

Зберігаймо світлу пам’ять про померлих з турботою про майбутні покоління!