Пам’ятка при самостійній евакуації населення із зон можливих бойових дій

Дата: 06.03.2023 14:03

Фото без описуУ разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людини буде проводитися евакуація населення із зони бойових дій.

Під час залишення місця мешкання необхідно взяти з собою заздалегідь підготовлену тривожіну валізу, до вмісту якої входить:

1. Важливі документи у водонепроникній упаковці.

2. Кредитні карти і готівка.

3. Дублікати ключів від будинку та авто.

4. Карта місцевості.

5. Пристрої зв’язку.

6. Ліхтарик (краще кілька).

7. Компас і годинник (водонепроникні).

9. Ніж і сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток).

11. Пакети для сміття ємністю 120 л. Із них можна змайструвати тент.

12. Рулон широкого скотчу.

13. Шнур синтетичний,

15. Нитки й голки.

16. Аптечка.

17. Одяг: у відповідності до пори року та погодних умов.

18. Міні-палатка, килимок-пінка, спальник.

19. Гігієнічні засоби.

20. Для дітей, підлітків і літніх людей: необхідні речі з урахуванням їх потреб.

21. Посуд.

22. Сірники (краще туристичні).

23. Продукти та питна вода на 1-2 дні.

При евакуація із зон  можливих бойових дій  на власному автомобільному транспорті слід дотримуватися певних правил:

1. Дізнайтесь з офіційних джерел, чи є територія безпечною. Завжди збирайте актуальну інформацію, плануючи свій маршрут. Якщо є ділянка, про яку ви знаєте або підозрюєте, що вона замінована, уникайте її.

2. Не подорожуйте вночі. Плануйте свою подорож так, щоб вона закінчилася за дві години до заходу сонця. Вночі неможливо побачити попереджувальні знаки та підказки щодо мін

3. Ніколи не з'їжджайте машиною з автотраси, не використовуйте для руху польові та грунтові дороги, не наближайтеся до бордюру й не виходьте на узбіччя. Там можуть перебувати снаряди, що не розірвалися, приховані міни або інші вибухові пристрої, які залишаються активними протягом багатьох років.

4 .При неможливості використання дороги з твердим покриттям, при пересуванні по  ґрунтових дорогах залишайтеся на наявних коліях.

5. Якщо ви їдете в колоні, за можливості залишайте між транспортними засобами відстань 100 метрів.

6. Ніколи не підходьте до снарядів, мін, бомб та інших боєприпасів, що не розірвалися - це смертельно небезпечно! Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст

7. Ніколи не об’їжджайте блокпости колишніх військових позицій. Ніколи не проїжджайте крізь будь-що на дорозі (паперовий пакет, шматок тканина або дошка можуть приховувати міни).

8. Завжди носіть з собою аптечку, не залишайте її у своєму автомобілі.

9. Не пересувайте перешкоди – вони можуть бути заміновані.

Не піддавайте ризику Ваше життя та життя Ваших рідних та близьких людей. У разі загострення ситуації у місті Вашого проживання – радимо перемістися у відносно безпечні місця.