Богодухівська міська рада

Харківська область

ТРИВАЛІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Дата: 23.02.2023 11:21
Кількість переглядів: 70

Дистанційне навчання - це одна із форм організації навчального процесу під час якого всі уроки або частини занять проводиться з використанням сучасних інформаційних телекомунікаційних технологій за умови територіальної віддаленості вчителя та учня.  Вимушене дистанційне навчання поставило вчителів і батьків перед непростими викликами: як організувати навчання дітей в умовах воєнного часу, коли вчитель не може бути поруч.

Слід зазначити, що відповідно змін внесених наказом МОЗ від 01.08.2022 № 1371 до п.10 розділу V Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації  іншого характеру  безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання  у синхронному  форматі не повинна перевищувати для учнів:

- 1-2 класів — 2 навчальних занять по 30 хвилин,  або 3-по 20 хвилин;

- 3-4 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин,  або 3-по 30 хвилин, або 4- по 20 хвилин;

- 5-6 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин,  або 3-по 35 хвилин, або 4- по 25 хвилин;

- 7-9 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин,  або 3-по 40 хвилин, або 4- по 25 хвилин;

- 10-11 класів — 3 навчальних занять по 45 хвилин,  або 4-по 35 хвилин, або 5- по 30 хвилин, або 6- по 25 хвилин.

Важливо розуміти, що вчителю і учню не потрібно постійно спілкуватися через інтернет, головне – щоб учень міг поставити свої питання, з’ясувати деталі завдання і не проводити весь свій час навчання тільки за електронним пристроєм. Слід зазначити, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.

Заплануйте час для консультацій з учнями.

Основним питанням при проведенні дистанційного навчання залишається — це здоров’я дитини. Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Дотримуючись цих рекомендацій заняття за комп'ютером завдадуть меншої шкоди  здоров'ю дітей.

Богодухівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь