ВІДСТРОЧКА ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ У РАЗІ САМОСТІЙНОГО ВИХОВАННЯ ДИТИНИ

Дата: 09.02.2023 08:45

Фото без описуСтаттею  23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що жінки або чоловіки, які самостійно виховують дітей віком до 18 років - мають право на відстрочку від мобілізації.

Однак постає питання, яким чином довести, що батько самостійно виховує дитину віком до 18 років?

Законодавством не передбачено, які саме документи підтверджують факт, що мати не бере участі у вихованні дитини. Однак, підтвердити факт, що батько самостійно виховує дитину до 18-ти років, можна посилаючись на такі документи:

• свідоцтво про смерть матері дитини;
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
  • рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;
  • рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;
  • рішення суду про оголошення матері померлої;
  • рішення суду ро розірвання шлюбу, в якому одночасно вирішено питання щодо місця проживання дитини;

Також такими додатковими доказами можуть бути(наприклад):

• довідка з виконавчої служби про заборгованість по сплаті аліментів;
  • довідки зі школи, садочка про те, що мати не бере участі у вихованні дитини;
  • акт складений та підписаний сусідами про те, що мати не бере участі у вихованні дитини;
  • інші докази.

Для отримання відстрочки необхідно:

• подати заяву у вільній формі адресовану начальнику відповідного ТЦК та СП, в якій зазначаєте свої паспортні дані, прохання надати відстрочку відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», число та підпис;
  • до заяви прикладаєте необхідні документи;
  • заява реєструється у журналі вхідної кореспонденції ТЦК та СП;
  • комісія ТЦК та СП ухвалює «рішення» щодо надання відстрочки.

За результатами  розгляду особі мають надати відповідну виписку (витяг), яка має містити ПІБ особи-заявника, його дату народження, підставу відстрочки, номер і дату прийняття «рішення»  про відстрочку та підписи членів комісії.

У разі незгоди з «рішенням» комісії, заявник має право його оскаржити звернувшись до призовної комісії вищого рівня або до суду.

Правом на відстрочку від призову під час мобілізації  на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можна скористатися лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після призову під час мобілізації та зарахування до особового складу військової частини подавати заяву про відстрочку запізно. На цій стадії можна лише застосувати підстави звільнення з військової служби, визначені п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).