СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У 2023 РОЦІ

Дата: 10.01.2023 15:38

Фото без описуНаголошуємо та звертаємось з проханням до підприємців міста, сіл,та селищ міського типу:

Згідно з п.293.1 ст.293 Податкового Кодексу України  ставки єдиного податку

для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру  прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного)року,(2689*10%=268,40грн).

для другої групи – у відсотках(фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати,встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,(6700*20%=1340,00 грн)

З 1 січня 2023року  відповідно до статей7 та 8 Закону України  від 03 листопада 2022року № 2710-IX  «Про Державний бюджет України на 2023рік» установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 2684 грн та мінімальної заробітної плати -6700 грн.

Відповідно  до пп.293.3 ст.293 ПКУ відсоткова ставка  єдиного податку для платників третьої  групи встановлюється  у розмірі :

3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість  згідно ПКУ

5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку .

У квитанції  про сплату вказуємо обов’язково ідентифікаційний номер платника  (*;101; ідентиф. код платника податку ФОП ;18010400 єдиний податок з фіз. осіб П.І.Б.)

Сподіваємося за порозуміння важливості питання та заздалегідь вдячні за співпрацю.

Лише спільними зусиллями ми досягнемо успіху !