АВТОМАТИЧНЕ ПРОДОВЖЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ

Дата: 30.12.2022 10:43

27 грудня 2022 року Уряд прийняв постанову “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня 2022 р. № 214”.

Зазначеною постановою передбачено автоматичне продовження  соціальних виплат, дія яких сплила під час дії воєнного стану. Це стосується, зокрема, людей та дітей з інвалідністю, а також для дітей позбавлених батьківського піклування.

Таким чином, з 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:

• на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

• на дітей, хворих на тяжкі захворювання,

• дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,

• особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

• особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу;

• особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Також продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-a1460