Безбар’єрний словник: внутрішньо переміщена особа

Дата: 09.12.2022 15:33

Фото без описуБіженець чи переселенець?

Одразу спойлер: жоден з цих термінів є некоректним при вживанні до людей, які були вимушені покинути свої домівки з початком війни у 2014 році та після 24 лютого 2022 року.
 Так, «біженцями» називають людей, які вимушено переїжджають в іншу країну. Тому, якщо йдеться про застосування цього слова до внутрішнього переміщення в Україні, яке пов’язане з війною та окупацією Криму, тут воно некоректне.
 До речі, й слово «переселенець» не є коректним, адже по суті це дуже широкий термін, який позначає в цілому людей, що змінили місце життя, але може бути використане.
 Правильно – внутрішньо переміщена особа або людина, яка переїхала з тимчасово окупованих територій.