Богодухівська міська рада

Харківська область

ЧИ МОЖЕ ЛЮДИНА, ЯКА ПОСЛИЗНУЛАСЬ І ТРАВМУВАЛАСЬ НА ВУЛИЦІ, ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА СВОЇ ЗАБОЇ І ПЕРЕЛОМИ

Дата: 25.11.2022 12:46
Кількість переглядів: 103

Фото без описуПід час  ожеледиці люди часто травмуються через обледенілі сходи в магазині, аптеці чи іншої організації, на тротуарі, на вулиці,   на прибудинковій території чи інші території загального користування, оскільки не завжди всі ці небезпечні місця посипаються піском чи іншими спеціальними сумішами.

Закон України «Про благоустрій населених пунктів» визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Частиною 2 статті 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів ЗОБОВ'ЯЗАНІ:

 • утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;

 • відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

 •  

Якщо під час ожеледиці ви отримали травми, вам необхідно:

 • викликати швидку;

 • за можливості попросити прохожих щоб зробили фото місця де відбулось падіння та обмінятися з ними контактами;

 • якщо після падіння ви потравляєте у травмпункт, лікар в картці повинен обов'язково зазначити причину травми (через падіння та ожеледь). Також за можливості необхідно записати всі данні бригади швидкої, які вас доставили з місця падіння до лікарні;

 • сформулювати претензію та відправити її рекомендованим листом з повідомленням на адресу установи або служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму. У листі необхідно вказати що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати, а також додати копії всіх зібраних документів, у тому числі чеки з аптеки і лікарні.

Якщо установа або служби, що відповідають за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму вам відмовляють у компенсації за отримання травми, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Під час звернення до суду разом з позовною заявою необхідно подати такі докази:

 • довідки з лікарні лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана;

 • наявність порушення відповідача у сфері благоустрою: відео- та фотозйомка із зазначенням дати та часу;

 • покази свідків;

 • підтвердження понесених матеріальних втрат: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек;

 • підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.

Слід звернути увагу, що на підставі п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позову у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Джерело: https://minjust.gov.ua/m/yak-otrimati-kompensatsiyu-yakscho-travmuvalisya-na-vulitsi-pid-chas-ojeleditsi


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь