25 листопада стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 15.11.2022 12:45

Фото без описуЇї мета привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Під час війни проблема домашнього насильства в Україні менше висвітлюється в інформаційному просторі. Проте вона не тільки не зникла, а навпаки – загострилася, хоча суспільством применшується значення цієї проблеми у зв’язку з війною в країні.

На жаль, проблема не зникне сама собою навіть після перемоги України. Соціальне та економічне напруження зросло. Багато родин змушені переміщуватися в більш безпечні регіони й у пошуках житла опиняються в обмеженому просторі, деякі родини втратили житло та роботу.  А це – один із каталізаторів збільшення випадків домашнього насильства.

Саме тому в цьому році, як ніколи, важливо максимально активізувати роботу та спрямувати зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, недопущення його проявів та отримання допомоги постраждалими особами.

У період проведення акції входять такі важливі дати:

- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Нагадаємо про роботу «гарячих ліній» для отримання допомоги:

• 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

• 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;

• 0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних);

• 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.