ЯК ЗНЯТИСЯ З ОБЛІКУ ВПО

Дата: 15.11.2022 11:55

Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

На сьогодні багато переселенців прийняли рішення повернутись додому, а деякі – виїхати за кордон.

Відповідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:

• подала заяву про відмову від довідки;

• повернулась до покинутого місця постійного проживання;

• виїхала на постійне місце проживання за кордон.

У разі добровільного повернення на постійне місце проживання — внутрішньо переміщена особа  зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення:

• подавши повідомлення за місцем одержання довідки ВПО;

• подавши повідомлення після повернення до залишеного постійного місця проживання.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відомості про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.