Богодухівська міська рада

Харківська область

До уваги споживачів послуг!

Дата: 03.11.2022 09:52
Кількість переглядів: 109

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами. До джерел утворення побутових відходів, стаття 1 цього ж Закону, відносять об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради від 30.06.2021 року №322 виконавцем послуг з вивезення побутових відходів (твердих, ремонтних, великогабаритних), що утворюються на території населених пунктів Богодухівської територіальної громади, за результатами конкурсу, визначено комунальне підприємство «Господар».

Дане підприємство уповноважене укладати з юридичними та фізичними особами на території Богодухівської громади договори на послуги з поводження з побутовими відходами.

Також у громаді діють Правила з благоустрою, відповідно до яких  громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів. Отже, порушенням цих Правил вважається відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на надання послуг з поводження з побутовими відходами із визначеним підприємством.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те особи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн  і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця, що є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою населених пунктів Богодухівської територіальної громади.

У нашій громаді є громадяни, які відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той же час, на території громади  спостерігається ситуація з розростання стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, на берегах річок, околицях населених пунктів.

Тому, Богодухівська міська рада та адміністрація КП «Господар» попереджає мешканців громади та підприємства, установи, організації, а також бізнес щодо необхідності укладання договорів на послуги з поводження з побутовими відходами.

У разі ухилення, до порушників будуть застосовуватись заходи адміністративного характеру, передбачені Законодавством України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь