РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ОСІБ, ЯКІ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

Дата: 18.10.2022 09:48

Фото без описуВерховна Рада розширила перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Так, 19 серпня 2022 року набрали чинності зміни в ст. 23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" відповідно до яких:

- жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану - не підлягають призову.

Також, 03 жовтня 2022 року до Верховної Ради подано законопроект про внесення змін до ст. 23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", який  розроблено з метою забезпечення рівності у правах усіх близьких родичів, включно з такими категоріями, як:

- пасинок, падчерка, вітчим та мачуха осіб, які загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану чи загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції шляхом надання всім близьким родичам рівного права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2491-20#Text