Богодухівська міська рада

Харківська область

КП «Господар» інформує з питання видалення та кронування зелених насаджень

Дата: 07.10.2022 11:20
Кількість переглядів: 282

Фото без описуУ зв’язку із численними зверненнями жителів територіальної громади  щодо видалення та кронування зелених насаджень, КП «Господар» Богодухівської міської ради інформує про наступне.

Процедура видалення зелених насаджень на території населених пунктів визначена в Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2006 року № 1045 (із змінами).   

Згідно з пунктом 3 цього Порядку видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого комітету Богодухівської міської ради.

Відповідно до пункту 4 цього ж Порядку, підставою для прийняття рішення виконавчого комітету міської ради є заява про видалення або кронування зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник).

Після надходження заяви виконавчий орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби – балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.

Саме за висновками комісії приймається рішення виконавчого комітету про надання дозволу на видалення зелених насаджень або їх кронування. На основі рішення виконавчого комітету видається ордер на видалення/кронування зелених насаджень.

Звертаємо увагу, що заява на видалення/кронування зелених насаджень подається до Богодухівської міської ради.

В заяві мають бути обов’язково зазначені:

  • повні ініціали заявника, адреса фактичного проживання/реєстрації, номер телефону;
  • місце розташування дерев (з прив’язуванням до місцевості населеного пункту – назва вулиці, номер будинку, об’єкта, тощо);
  • вид дерева (липа, тополя, береза, інше);
  • кількість дерев кожного виду;
  • причина, з якої зелене насадження підлягає видаленню/кронуванню (аварійна ситуаціїя на інженерних мережах, відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, досягнення деревом вікової межі, тощо).

Важливо! Під час написання заяви враховувати можливість під’їзду автотранспортного засобу (автовишки) для виконання роботи з видалення/кронування дерев, відсутність електричних та телекомунікаційних мереж.

Для населених пунктів Богодухівської ОТГ рекомендуємо  погодити заяву на спилення/кронування зелених насаджень в уповноважених осіб на старостинських округах.

Стосовно розчищення лісопосадок, прилеглих до доріг, земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, повідомляємо, що відповідно до статті 4 Лісового кодексу України до лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

Віднесення земель до земель лісогосподарського призначення та виділення лісових ділянок на землях іншого цільового призначення визначається матеріалами землеустрою.

Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Право на ліси надається в установленому порядку відповідно до чинного законодавства.

Згідно зі статтею 19 Лісового кодексу України тільки постійні лісокористувачі, яким в установленому порядку надано право на користування лісами, мають право самостійно господарювати в лісах, виключне право на заготівлю деревини та право власності на заготовлену ними деревину і доходи від її реалізації.

Таке право надається після проведення в лісах, наданих лісокористувачу у постійне користування, лісовпорядкування, яке включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства.

З огляду на зазначене повідомляємо, що використання лісових ресурсів та здійснення інших заходів на лісових ділянках, у тому числі підрізання дерев, розчищення лісопосадок, прилеглих до доріг, земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, можливе тільки після надання цих земельних ділянок у постійне користування землекористувачу, який в установленому порядку отримає затверджений проект організації та розвитку лісового господарства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.