Богодухівська міська рада

Харківська область

РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ НЕПОВНОЛІТНІХ

Дата: 21.07.2022 15:33
Кількість переглядів: 417

Фото без описуСімейним кодексом України передбачено, що шлюб укладається на умовах рівності, однакових прав та обов’язків, як чоловіка так і дружини.

Саме державна реєстрація шлюбу існує для забезпечення рівності прав, стабільності відносин, захисту законних інтересів та охорони прав подружжя.

Взаємна згода на вступ до шлюбу передбачає вільне волевиявлення жінки і чоловіка на реєстрацію шлюбу, тобто відсутність при цьому будь-якого насильства фізичного або психологічного, погрози з боку батьків, родичів та інших осіб.

Відповідно до ст. 22 Сімейного Кодексу України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років.

Однак, відповідно до  ч. 2 ст. 23 Сімейного Кодексу України за  заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

За таких умов робимо висновок, що надання права  на  шлюб з неповнолітньою особою розглядається лише в судовому порядку за правилами окремого провадження за місцем проживання заявника.

Підставами на отримання права на шлюб до 18 років є:

  • народження дитини;
  • вагітність неповнолітньої жінки;
  • фактичне створення сім’ї.

Заява про надання права на шлюб повинна містити такі відомості:

  • прізвище, ім’я, по батькові заявника, його місце проживання та засоби зв’язку;
  •  відомості про ту особу, з  якою укладається шлюб;
  • прохання надати право на шлюб;
  • посилання на вік осіб, що бажають створити сім’ю, який не дозволяє це зробити за правилами Сімейного кодексу України;
  • докази, що надання права на шлюб відповідає інтересам неповнолітнього заявника чи заявниці.

До заяви додаються копії відповідних документів (свідоцтва про народження заявника, медичних довідок про вагітність,  копія картки платника податків, відмова у реєстрації шлюбу,  копія довідки про склад сім’ї заявника, копія довідки з місця навчання (за наявності), тощо).

При цьому, до участі в справі залучаються один або обоє батьків неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи.

Іноді заінтересованою особою зазначають відділ ДРАЦС, звідки необхідно взяти відмову у реєстрації шлюбу, у зв’язку з тим, що заявник не досягнув шлюбного віку.

Варто зазначити, що рішенням суду неповнолітній особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду. Це означає, що одержавши право на шлюб з певною особою, не можна зареєструвати шлюб з іншою. Якщо той, кому надано право на шлюб з певною особою, забажає зареєструвати шлюб з іншою, йому належить знову звернутися з заявою до суду.

Якщо обидві особи, які мають намір укласти шлюб є неповнолітніми, то в такому випадку кожному із них необхідно подати до суду окрему заяву про надання права на шлюб.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті чи ваші права порушують, або Ви потребуєте допомоги в судах, і не маєте коштів на адвоката  - звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що працює з понеділка по четверг з 08-00 год. до 17-00 год., в п’ятницю з 8-00 год. до 15-45 год. за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, моб.+380688163391.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

#Богодухівський_місцевий_центр_з_надання_безоплатної_вторинної_правової_допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь