Оформлення закордоного паспорту у консульстві

Дата: 02.06.2022 09:05

Фото без описуУ випадку, якщо громадяни України не мають закордонного паспорту зовсім, втратили чи пошкодили свій документ, строк його дії завершився, або в ньому немає вільних сторінок, то вони можуть оформити його звернувшись до консульської установи.

Отже, для оформлення необхідно при зверненні подати наступні документи:

• заява-анкета;
  • дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одна фотокартка 10 х 15 см;
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • документ або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;
  • квитанція про оплату консульського збору.

Якщо ви змінювали прізвище чи ім‘я, то додатково подаються:

• оригінал та копія свідоцтва про шлюб,
  • свідоцтво про розірвання шлюбу,
  • свідоцтво про зміну імені чи відповідне рішення суду.

Якщо закордонний паспорт оформлюється для дитини до 16 років, до Консульства необхідно подати наступні документи:

- заява-анкета, яка формується від імені дитини батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками. Якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа;

- нотаріальна заява – згода на оформлення закордонного паспорта дитині від одного із батьків, який відсутній;

- витяг з Держреєстру актів цивільного стану, якщо відомості про батька дитини внесені за заявою матері;

- оригінали та копії першої сторінки паспортних документів обох батьків дитини;

- оригінал та копія свідоцтва про народження, виданого компетентними органами іноземної держави;

- оригінал та копія довідки про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном);

- документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування дитини за кордоном;

- оригінал та копія паспорта громадянина України для виїзду за кордон, який підлягає обміну (якщо є);

- фотокартка дитини розміром 10 х 15 см.

Як правило, присутність дитини в консульстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку. Це для внесенням до чіпу її біометричного паспорта відцифрованих відбитків пальців.

В разі, якщо заявник не отримав оформлений паспорт протягом року з дня його надходження, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням особи.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті звертайтеся до бюро правової допомоги Богодухівського місцевого центру, які знаходяться за адресами:

•  м. Богодухів, вул. Покровська, 5.;

•  м. Валки, вул. Харківська, 2;

•  смт. Коломак, пров. Свободи, 2а;

•  смт. Краснокутск, вул. Миру, 138.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).