Залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану

Дата: 04.04.2022 14:06

В умовах воєнного стану працездатні особи, в тому числі і безробітні особи, що зареєстровані у службі зайнятості, залучаються до суспільно корисних робіт, що виконуються під час запровадження трудової повинності.

Відповідно до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753 суспільно корисні роботи - види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення, а також не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку, та до яких належать роботи і послуги, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки. Ці роботи не потребують обов’язкової згоди особи, стосовно якої запроваджується такий трудовий обов’язок.
Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 доповнено ще однією підставою припинення реєстрації безробітного у разі:
відмови від виконання суспільно-корисних робіт в умовах воєнного стану, які запроваджуються на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 753 “Про затвердження Порядку залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану”.